PKK'lıya cenaze namazı kılınır mı?

SüKuN Harbi Aktif Üye
Diyarbakır Barosu avukatlarından Cihan Aydın’ın, DİB Din İşleri Yüksek Kurulu’na, “PKK’lının cenaze namazını kıldırmak caiz midir, değil midir?” sorusuna, kurulun “Devlete karşı gelene namaz kılınmaz” yanıtıyla başlayan tartışmalara Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu son noktayı koydu.

MUSALLA TAŞINDAKİ HERKESİN NAMAZI KILINIR

Bardakoğlu, din görevlisinin cenaze namazı kılınması veya kılınmamasına karar vermek gibi bir yetkisinin bulunmadığını belirterek, “Cenaze namazı kılınması için musalla taşına getirilen herkesin cenaze namazı kılınır” dedi.

Kurul yanıtında ayrıca, “Annesini babasını öldürenlerin, yol kesenlerin, meşru devlet güçlerine karşı gelenlerin de cenaze namazı kılınmaz” demişti.

ŞEHİTLERİN NAMAZINI MÜFTÜ KILDIRACAK

Öte yandan Başkan Bardakoğlu, “şehitlerin cenaze namazını müftülerin kıldırması” yönünde genelge yayınladı. Bildiride “tekbir getirmek, alkışlamak, slogan atmak, ilahi okumak gibi” davranışlarda bulunmanın uygun olmadığı da yer aldı.

Kılınır ama "Meftayı nasıl tanırdınız sorusuna cevap veren olmaz veya arkada kaç kişi olur bilinmez"

Ömer
Yönetici
valla kimse kusura bakmasın,askerimizi haince öldüren,ölüsüne bile kurşun sıkacak kadar kin duyan hainlerin cenaze namazını ben kılmam.

melankolik16 ♥♥♥C!cİ♥♥♥
katılıyorum..müslümansa kılınır..nası bi müslüman olduğu o durumda bizi ilgilendirmez..neyse saçma bi tartışma zaten..

Melankolik kardeşime katılıyorum Bu dünyada ne yapmışsa öbür tarafta sorulacak zati Bizim burda yapmamız gereken insanlık görevi!

EMRE seda kolik
ben kılmam teröristin namazını kılandanda gıcık kaparım...
müslüman müslümana kıyabilir mi?? müslümanın cenaze namazı kılınır....!

bu arada paylaşımın için teşekkürler..

Ya zati biz de dedik de Öle Emre kardeş.Ama işte öle gzl bi tartışma konusu deyil.Kilitlense iyi olur.Herkesin kendisine bağlı!

bjk1903carsi Harbi Beşiktaşlı
ne namazı kılacan ya belediyenin kepçesini getirecen çukuru açacan hepsini o çukura atacan ondan sonra suluyomuş gıbı üstlerine işeyecen sonra kapatacan :mad::mad:
ondan sonralarıda varda ben demeyeyım çukuruda erken kapattım onun için:mad::mad:

ne namazı kılacan ya belediyenin kepçesini getirecen çukuru açacan hepsini o çukura atacan ondan sonra suluyomuş gıbı üstlerine işeyecen sonra kapatacan :mad::mad:
ondan sonralarıda varda ben demeyeyım çukuruda erken kapattım onun için:mad::mad:

USTA HARBIDEN KOPTUM YAV YORUMUNU OKUYUNCA, YAZARKEN HALA GÜLÜYORUM, MATRAK ADAMSIN VESSELAM

SADEDE GELİCE BARDAKOĞRU NOKTAYI KOYMUŞ.TARTIŞMA BİTMİŞ, AMA İLK DEFA BU KADAR CİDDİ BİR KONUDA HERKESİN HAKLI GEREKÇELERİYLE MANTIKLI ŞEYLER YAZDIĞINI GÖRÜYORUM(yukardaki çarşıcı hariç tabi)

mantıklı ve ciddi yorumlarınız için herkese teşekkür ediyorum,(çarşıcı hariç tabi)

Yaw sonucta onlarda insan bazı fitne kişilerin dolduruslarıyla o işi yapmış cahil insanlar.Cenaze namazlarına katılmam kim kılarsa kılsın ama bjk1903carsı nında dediği gibi öle belediye kepcesiyle falan onlarıda yapmam!