peygamberimizin yaptığı şakalar

gizems HaRbİ PrEnSeS
Yaşam tarzımızda sünnetini kullanmakla yükümlü olduğumuz Alemlerin Peygamberi Hz.Muhammed Mustafa(sav)' in şaka ahlakı ; İnsanları incitmeden ve AsLa yalan söylemeden...

*Hz.Ali ve Peygamber Efendimiz(sav) bir gün hurma yerler..Hz.Ali yediği hurmaların çekirdeklerini Peygamber Efendimiz(sav)'ın önüne koyar...Ve hurmalar bittiğinde şöyle der ;
-Ya Resulallah ne kadar çok hurma yediniz..
Peygamber Efendimiz(sav) cevap veriri;
-Eğer çekirdekle bakacak olursak sende hurmaları çekirdekleriyle beraber yemişsin.Çünkü önün bomboş...

*Üstü başı pasaklı, kir içinde yaşlı bir kadın Peygamber Efendimizin yanına gelir..Ve şöyle der;

-Ey Allahın Peygamberi! Ben cennete mi gideceğim yoksa cehenneme mi?
Peygamber Efendimiz cevaplar;

-Bu halinle cennete giremezsin!

Kadın çok üzülür ve kendi evine kapatıp bütün gün ağlar...Bunu duyan Peygamber Efendimiz kadının yanına gider ve şöyle der;

-ben cennete bu halinle giremezsin dedim çünkü cennete 33 yaşında ve güzel elbisler içinde gireceksin, yaşlı ve pasaklı halinle değil!!!

İşte Peygamber Efendimizin Şaka ahlakı...İnsanları kırmadan ve yalan söylemeden...

mahmut_kara Kızağa Çekildi :)
bravo senden bu beklenirdi çok güzel gizem espiri yapayımmı sana yaptıgım gibi bilirsin espiri anlayışım benimde sınırlıdır :) tşk ederim gerçekten çok saol