Patron (Boss) Hakkında Tam Kılavuz

-uykucusirin- KVP Hayranı
Boss Kılavuzu (Patron)


İşte size yaratıklar hakkında kısa bir sınıflandırma. Piyon, Yüksek Piyon, Þovalye, Yüksek Þovalye, Komutan, Kral.

Patronlar ("Boss") genelde bu sınıflandırmanın son iki kategorisinde yer alırlar. Bosslar bir çok sebepten fakat asıl olan 2 sebepten dolayı çok büyük önem taşırlar.

1. Güzel ve nadir eşyalar genelde bu yaratıklardan düşer.
2. Lonca için gerekli olan malzemeler bu yaratıklardan düşer.

Bir çok kişi, bazı eşyaların sadece bosslarla ilgili olduklarını düşünürler. Örneğin 61 seviye bir silah, fakat bu düşünce tamamı ile yanlıştır. Bosslar, aslında düşürmek istediğinizi düşürmenize biraz daha fazla şans verirler. Bu kural aynı zamanda lonca binaları için gerekli olan malzemeler için de geçerlidir. O yüzde unutmayın ki, bir boss evay bir metin veya herhangi bir yaratık nadir ve pahalı eşyaları düşürebilir, fakat her zaman düşürmez.


1) hayvan micro boss (bu yaratıklar esas itibarıyla yüksek şovalye grubuna girse de, bunların yaşam enerjileri bosslarınki ile aynıdır ve aynı zamanda bir çok yaratık tarafından korunurlar, o yüzden bunları micro (küçük) boss olarak niteleyebiliriz. Bunlar Tigris (kaplan kralı), Lycos (Kurt kralı), Scrofa (domuz kralı), Bera (ayı kralı). Bu bosslar pot düşürebilir (Scrofadan domuz dişi, Lycosdan post, Beardan ayı ayak derisi, Tigrisden tırnak), ayrıca diğer düşük seviyede kullanılabilecek eşyalar. Bu bosslar bulunduğunuz imparatorluğun 1. haritasında bulunur.

2) Vahşi Yüzbaşı: Bu bulabileceğiniz ilk komutan. Bu boss bulunduğunuz imparatorluğun 2. köy haritasıdna bulunur. Bu boss özel veya nadir hiç bir eşya düşürmez (büyük miktarda 20-50 arası yang ve bazı pot türleri), fakat üçüncü sayfa görevi için oldukça önem taşımaktadır. (2 adet Yabani General ve 2 adet yabani okçu tarafından korunmaktadır. Ayrıca ruh taşları da düşürdüğü görülmüştür.

3) Ork Reisi, Bazı 65 seviye silahları düşürebilir (Peri kılıcı, elektromanyetik bıçak, yay, kurtuluş yelpazesi, çan türleri) ve 54 seviye zırhlar. Diğer bazı eşyalar (kan hapları, tanrıçanın gözyaşı, hırsızın eldiveni gibi) da düşürülebilir. Bu eşyaların tamamını ork resinin kutusunda bulabilrisiniz. Ayrıca temel taşı veya ruh taşı düşürebilir. Bu 2 kafalı bossu Vadide bulabilrisiniz. Çok zarar verici bir tane yeteneği bulunur, fakat diğer bosslara oranla çok kolay öldürülebilir. Ork reisi 1 Ork Gözcüsü, 1 Siyah Ork, 1 Siyah Ork Devi ve 1 Ork Generali tarafından korunur.

4) Mistik Lider: 54. seviye komutan bosstur, banadır, cadıdır. Çok hızlı HP yükselişine sahiptir. Onu oldürdüğünüz zaman tekrar hayata doğar ve bu sefer 62 seviye (Kral) boss haline gelir. Bu da daha da hızlı HP yükselişi ve öldürülmesidaha zor bir yaratıktır. Berbat bir eşya düşürücü olarak tanınır. Hiç bir kutu, sadece pot, para ve 1 kontraplak. Yasak tapınağın içinde bulunur( 2 elit mistik savaşçı, 2 elit mistik haberci). Toplam 3 tane yeteneği vardır (bir tanesi iyileştirici şaman yeteneğine benzer, şuranın karanlık küre yeteneğine benzer bir yetenek ve bir çeşit bordo top yeteneği).

5) Kraliçe Örümcek: Göründüğü kadar kötü değildir. Ayrıca bu 60 seviye komutandan bazı çok güzel eşyalar düşebilir. Bir kutu düşürür ve içinde tıpkı Ork Reisindeki gibi farklı seviye zırhlar (+0, +1) düşebilir, ayrıca bir çok başka boss eşyası bulunabilir. Aynı zamanda ağaç gövdesi (2 tane başka yaratık tarafından korunur). Bir tane yeteneği vardır - yüksek zehir yüzdeli bir çeşit zehir. Çok ölümcül olmayan bir boss ise de, HP yükselişinin çok hızlı olması sebebi ile öldürülmesi zor bir yaratık haline geliyor.

6) Alev Kralı: çok sevimli bir 73 seviye komutan bossudur. Mistik Lider veya Kraliçe Örümcekten daha zayıftır. Bir kutu düşürür, içinde ise 65 seviyenin çeşitli silahlarını bulunmasımümkün. Ayrıca 61 seviye zırhlar (+1, +2, +3) ve diğer nadir düşen eşyalar (hırsızın eldivenleri, kan hapı ve sair), kontraplak da düşürür. İyi derecede HP yükselişine sahiptir, fakat grup halinde öldürüldüğünde çok kolay alt edilebilecektir. 1 Alev, 2 Alev savaşçı ve 2 Alev hayaleti tarafından korunur. Sersemletme yeteneği vardır ve bu tek yeteneği öldürücü hale gelebilmektedir. Yalnız bu yeteneklten kaçınılması fazla zor değildir. Valkus'da bulunur.

7) Dokuz Kuyruk: 72 seviye komutan bosstur. Dağda bulunur. Kutusunun içinden Alev kralın tipik eşyaları bulunabilir - silah ve zırhlar. Ayrıca temel taşı da düşürebilir. 3 tane buz golemi, 2 yetis, 1 tane büyüleyici buz tarafından korunur. HP yükselişi Kraliçe Örümcek kadar hızlı olmasa da, daha fazla yeteneği bulunur - bir tür karanlık ateş, buz yağmuru. Alev kralı ile oranla öldürülmesi daha zordur ayrıca korumaları da çok hızlı bir şekilde tekrar ortaya çıkmaktadır.

8 ) Diğer bosslar: Kaplan Hayalet, Örümcek Kral, Kırmızı Ejderha ve Azrail. Ne düşürdükleri hakkında henüz bir bilgi bulunmamaktadır, onlara henüz ulaşan bir oyuncu bulunmamaktadır.

Kaplan Hayalet'ten 66 zırhı yada 61 zırhı 65 silahları çıkabilir.

Azrailin kutusundan şans faktörüne bağlı olarak, 90 ve 85 lvl metinin verdiği silah ve zirhların yanında 66 lvl sura ninja shaman ve savasçı zırhı çıkabilir... (50% ihtimalle 66 lvl ve üstü item ve 50% ihtimalle 65 lvl ve altı item çıkabilir)

9) Çöl Kaplumbağası : Çok özel 68 seviye komutan bosstur. Zayıf bir noktası olduğu düşünülse de, son derece zorlu bir rakiptir. Değişik atak şekilleri kullanır, kendini ışınlayabilir, bu sebeple de oyuncu karakterlerin farklı bazı skillerinini iyi hedef almasını önler. 2 tane yeteneği bulunur. Ağzından düşen bir tür sıvı ve kaplumbağanın en iyi saldırısı ayağı ile oyuncu karakterinin üstüne basma. Kaplumbağanın dış koruma zırhı yüzünden öldürülmesi zordur. 65 seviye yükseltilmiş eşyalar düşürür (tıplı Ork Reisi ve Kraliçe Örümcek gibi). 2 tane çöl haydutu, 2 akrep adam ve 2 yılan adam tarafından korunur.

Not: Boss kutuları içinde sadece tek bir eşya bulabilrisiniz. (silah, zırh veya diğer eşya).
 
Son düzenleme moderatör tarafından:
gaddar Yeni Üye
Yazık, gerçekten çok yazık çünkü o söylediğin bossların hepsini dokuz kuyruk dışında 7 kere kestim binsavaşçı da dahil olmak suretiyle bir metin2 GM si olarak görevimi yaptım. isterseniz sizi bu diger bosslar hakkında bilgilendiriyim işte

KRAL ÖRÜMCEK-Ork reisi gibi onun da bir kutusu vardır adı da kral örümcek sandığıdır.İçinden 75+lwl zırhlar ve kılıç,kolye,küpe,ayakkabı ve kalkan gibi eşyalar düşer.Ayrıca HP yenilenmesi düşüktür ama 145k HP si vardır (yani 145.000 hp),ve bazen yongbi çölünde bazende örümcek zindanında bulunur ama kolay kolay kesilemez. çünkü çok feci skilleri vardır bunlardan bazıları aşağıdadır
  • Zehirli ısırık-(- 10k HP'nizi düşürür )
  • Sersemletme-(10 saniye boyunca haraketsizlik)
  • Sarı rüzgar-(sizi 3 metre uzağa savuşturur)
  • Örümcek darbesi-(SP gücünüzü 5k düşürür)
KIRMIZI EJDERHA-Onun da kendine ait sandığı vardır ve sandığı'Kırmızı Ejderha Sandığı' olarak adlandırılır. Genelde Doyum Paper (Alev Diyarı'nda) bulunur.HP yenilenmesi aşırı derecede yüksektir.Ama zayıf noktası tek bir skill'i vardır.O skill'i de aşağıda bulunmaktadır.Eğer onu tek kişi keserse kesin olarak
sandığı+1000000yang+kutsama kağıdı düşer.
  • Kırmızı Döngü-(sizi ayaklarından kırmızı alev saçarak savuşturur ve HP nize 4k hasar verir.)
AZRAİL-çok sevimli bir bosstur HP si fazladır ama HP'sini savaş içinde sadece 2 kere yeniler, yani diğer bosslar gibi potçu değildir.Potu azdır ama bir potu ona +15000 hp verir.Şeytan kulesinin en üst katında bulunur.Ondan loncaya ait malzemeler ve sanığı düşer.Sandığından inci ve kılıç düşer. ve eğer şanslı gününüzdeyseniz 80 lvl zırh ve takı düşer.eğer tek kişi keserse 50000000 yang düşer.Sakın 2 kişi kesmeyin yoksa ikinizede 249 yang düşer.Sevimli boss'umuzun hic skill'i yoktur.sadece kılıcıyla size dairesel olarak saldırıda bulunur.

MAVİ ÖLÜM-Bu boss kızıl orman sonunda her yerde olabilir.HP yenilenmesi çok degildir.Ama çok güçlü skilleri vardır.Azraile benzer.O da tek kesildiğinde sandığı düşer.Kendisi 2 tane orman perisi, 3 tane ağaç kökü tarafından korunur.Sandığından ejderha bıçağı mor yakut kolye, su perisi ve eğer şanslıysanız Zehir Kılıcı gibi itemler düşer.Skilleri aşağıdadır.
  • Mavi ölüm-(Sizi olduğunuz yerde öldürür.)
  • Sersemletme-(15 sn boyunca hareket edemezsiniz.)
  • Zehirlenme değişimi-(ona karşı yeteneklerinizi kullandığınızda bloke eder.)
  • Mavi hortum-(Aynı suralar gibi sizi etrafında savuşturarak canınızı düşürür.)
BERAN-SETAOU(MAVİ EJDERHA)-Bu sevimli ejderha kırmızı ejderha'dan çok çok daha güçlü olmasına rağmen ondan daha küçük ve zayıftır.Sürgün mağarasının tam ortasındaki odada bulunur. Odaya girmek için odanın önündeki beran-setaou komutanını yenmek gerekir.ve onu yenince kıvmılı anahtar denilen bir item düşer.onu kapalı olan odanın onundeki Sura hayaletine göstererek odaya giriş yapılır.Anahtar tek kullanımlıktır.Tek bir skilli vardır.Tek kişinin kesmesi imkansız gibidir ama 4 saat başında keserek onu yenebilir.Mavi ejderha gücünü Dağ metini.HP sini kan metini, Savunmasını Rüzgar metini, ve SP sini de buz metininden alır.Bu 4 metinin hepsi 90 level dir.Sadece sandığı düşer.Sandığından +80 lvl her türlü şey düşebilir.Skilli ise alttadır.
  • Mavi döngü-(Sizi ayaklarından mavi alevler çıkartarak savuşturur ve HP niz yarıya iner.)
GENEL OLARAK BOSS'LAR-Her bölgenin bir bossu vardır ve bosslar size yang exp item ve sandık düşürürler.Bosslar tek kesildiğinde daha fazla item düşer ama grup halinde keserseniz o bossun en fazla canını indiren kişiye sandığı düşer.Bu olay da resmen şansa bağlıdır.Bossların bazıları o bolgenin bazı slotları tarafından korunur.Mesela o haritada bulunan slotlar o bölgenin bosslarını korurlar.

SANDIKLARIN DEĞERLERİ-

AZRAİL SANDIĞI=750m
ORMANIN SANDIĞI(MAVİ ÖLÜM SANDIĞI)=450M
ORK REİSİ SANDIĞI=50M
DOKUZ KUYRUK SANGIĞI=670M
BERAN-SETAOU SANDIĞI=1T
KIRMIZI EJDERHA SANDIĞI=500M
ALEV KRAL SANDIĞI=570M
MİSTİK LİDER SANDIĞI=340M
KRAL ÖRÜMCEK SANDIĞI=590M
KRALİÇE ÖRÜMCEK SANDIĞI=1T
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
7B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
7B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
1
Görüntülenme
14B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
10B
Üst