Otomobillerde Anahtar Cep Telefonu

cicozz Çocukluk cicozlarda saklı
Anahtar Cep Telefonu
Arabalarda Anahtar Cep Telefonu


Anahtar işlevi gören cep telefonu çıktı!

Otomotiv sektöründeki gelişmeler Anahtar cep telefonu gibi yeni buluşlar ortaya çıkıyor.

Otomotiv yan sanayi tedarikçisi ve lastik üreticisi, Üst Yönetici (CEO) Elmar Degenhart, otomotiv sektörüyle telekomünikasyon çözümlerinin arasındaki bağlantıya verilebilecek en iyi örneğin otomobil anahtarının şifreli bir veri paketi halinde cep telefonuna yüklenebilmesi olduğunu belirterek, bu cep telefonu anahtarın araca erişim sağlamakla kalmayarak, sürücü araca girdikten sonra motoru da çalıştırabildiğini belirtti.

Acil Fren Sistemi

Degenhart, ''Aktif güvenlik sistemlerine yeni modüller ekliyoruz. Örneğin stereo kamera aracılığıyla kazaların önlenmesine veya en azından sonuçlarının hafifletilmesine katkıda bulunuyoruz. Continental olarak, 2015 yılına kadar, dünya çapındaki otomobil üreticilerine yaklaşık 2,2 milyon acil fren sistemi sağlamayı planlıyoruz'' açıklamasını yaptı.

Anahtar Cep Telefonu


Elmar Degenhart, otomobillerdeki akıllı ağ bağlantıları konusuna da değinerek, şunları ifade etti:

''Otomotiv sektörüyle telekomünikasyon çözümlerinin arasındaki güçlü bağlantıya verilebilecek en iyi örnek, otomobil anahtarının şifreli bir veri paketi halinde kişinin cep telefonuna yüklenebilmesi. Bu cep telefonu anahtar, araca erişim sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda sürücü araca girdikten sonra motoru da çalıştırabiliyor. Dijital anahtar ayrıca, taşıtın kişiselleştirilmesinde sürücüye yardımcı da oluyor. 'Sürüşünüzü Basitleştirin' konseptimiz daha şimdiden bir taşıtı sürücüsüne uyarlamayı nasıl kolay bir hale getirdiğini kanıtlamış durumda. Bu konseptin kapsamı sürücünün ileride kiraladığı bir otomobilde de kullanabileceği şekilde genişletilecek.''
 

Benzer Konular

Yanıtlar
2
Görüntülenme
10B
Üst