ÖSYM engelli yerleştirme takvimini ne zaman açıklayacak?

Fatihan Üye
EKPSS yerleştirmesi bekleyen vatandaşlar ÖSYM'nin yerleştirme takvimini açıklamaması ve bu durumun sürüncemede kalmasından dolayı merak içerisinde kaldılar.

Bu yılın Şubat ayında yayınlanan Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik'in 7. maddesinin birinci fıkrasında yerleştirme takvimi ile ilgili kısım açık ve net olarak belirtilmiş.

Buna göre ÖSYM başkanlığı, merkezin görüşünü de alarak her yılın Ocak ayında yerleştirme takvimini ve/veya sınav tarihlerini açıklamak durumunda.
ekpss.jpg

Buradan da anlaşılacağı üzere ÖSYM'nin bu konu hususunda yönetmelikçe bir takdir yetkisi var. Ve/veya ibaresi sınav tarihini mi yerleştirme takvimini mi önce belirleyeceği hususunda başkanlığa yetki veriyor. Onun için sınav tarihinin ve yerleştirme takviminin ne zaman açıklacağı bir muamma olarak görünüyor.

Bu muamma toplumda zaten diğer bireylerden avantajsız olan ve maddi bakımdan da sıkıntı içerisinde olan engelli vatandaşlarımızı tedirgin etmektedir.

Ocak ayı geldiğinde bu konunun netlik kazanması beklenirken, engelli memur adaylarının genel isteği bu takvimin her sene diğer sınavlara uygulandığı gibi sabit bir takvime oturtulması.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
LAL
Yanıtlar
0
Görüntülenme
7B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
13B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
4B
Üst