ÖSS'de yanlış tercihten açıkta kalmayın !

pesimist sanal alem
Anadolu Eğitimciler Derneği (ANEDER) öğrencilerin yanlış tercihten dolayı istemediği bölüme gitmesi veya üniversiteye yerleşememesi durumunu önlemek amacıyla 'ücretsiz tercih masası' oluşturdu.

ANEDER, Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) tercihleri ile birlikte gönüllü tercih masası oluşturdu. Oluşturulan tercih masasının amacı olarak öğrencilerin doğru tercih yapmaları ve geçmişte yaşanan sıkıntıları yaşamamalarını engellemeyi amaçlanıyor.

Erzurum'da eğitim seviyesinin bu yıl arttığını hatırlatan ANEDER Başkanı Naci Haliloğlu, ÖSS'ye giren ve belli bir puan alarak tercih yapma şansı yakalayan öğrencilerin yanlış tercih mağduru olmaması için böyle bir uygulama başlattıklarını dile getirdi.

Öğrencilerin geçmişte ailesinin ve çevresinin etkisinde kalarak yanlış tercihlerde bulunabildiğine dikkat çeken Haliloğlu, öğrencilerin bu olumsuzluklarla karşılaşmaması adına gönüllü eğitimcilerden oluşan bir kadroyla bu uygulamayı başlattıklarını kaydetti.

Oluşturulan masada öğrencilere her tür imkanın sağlandığını vurgulayan Haliloğlu, öğrencilerin bu hizmeti hafta sonları dahil tercihlerin son gününe kadar 10:00-17:00 arasında ve 0442 234 04 14 numaralı telefondan da alabileceğinin altını çizdi.

Öğrencilerin kimi zaman yüzdelik dilim yanlışlıklarından dolayı da boşta kalabildiğine dikkat çeken Haliloğlu, tercih konusunda yardım almak isteyen herkese her tür yardıma hazır olduklarının altını çizdi.

Bu hizmeti 12 uzman rehber öğretmen tarafından ücretsiz verdiklerini vurgulayan Haliloğlu, eğitimdeki başarılara kendilerinin de bu şekilde katkıda bulunmak istediklerini ifade etti.

Derneğin kuruluşu ve faaliyetleri ile ilgili de bilgiler veren ANEDER Yönetim Kurulu üyesi Cevdet Akdağ ise dernek olarak çeşitli faaliyetler gerçekleştirdiklerini dile getirdi.

Oluşturulan tercih masasının da bu faaliyetler kapsamında gerçekleştirildiğini vurgulayan Akdağ, derneklerine üye yaklaşık 500 gönüllü eğitimci olduğunu ifade etti.

Önceki isimlerinin Erzurum Öğretmenler Derneği (ERÖĞDER) olduğunu söyleyen Akdağ, bunun sınırlayıcı olduğunu ve kapsamını genişletmek amacıyla tüzükte değişiklik yaptıklarının altını çizdi.

Derneğe üye eğitimciler tarafından oluşturulacak projeler için AB Hibe Fonlarından daha fazla yararlanmayı da hedeflediklerinin altını çizen Akdağ, bu şekilde kapsamlarının daha genişlediğini ve tüm eğitimcilerin derneklerine üye olabileceğini vurguladı.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
58B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
1B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
4B
Yanıtlar
6
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
8B
Üst