Optisyenlik Bölümü Hakkında Bilgiler

Ömer
Yönetici
Optisyenlik Bölümü Hakkında Bilgiler - Gözlükçülük Nedir ?
Optisyenlik : Optisyenlik programının amacı, gözlükcülük alanında çalışacak ara elemanları yetiştirmektir. Optisyenler, gözlük ve gözlükçülük ile ilgili her alanda çalışabilirler.

Optisyenlik Programının Amacı : Optisyenlik programının amacı, gözlükçülük alanında çalışacak ana elemanları yetiştirmektir.

Optisyenlik Programında Okutulan Belli Başlı Dersler : Optisyenlik programında, fizik, kimya, görme optiği, optik aletler kullanımı, göz anatomisi ve fizyolojisi, göz hastalıkları, davranış bilimleri ve bilgisayar gibi dersler okutulmakta ve staj yapılmaktadır.

Optisyenlik için Gereken Nitelikler: Optisyenlik programında okumak isteyenlerin temel bilimlere ilgili ve bu alanda başarılı, dikkatli ve sorumluluk sahibi kimseler olmaları gerekir.

Optisyenlik Bölümü Olan Üniversiteler ve İlgili Meslek Yüksek Okulları
ONDOKUZ MAYIS SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU
CUMHURİYET SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU
MUĞLA MUĞLA SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU
OSMANGAZİ SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU
EGE ATATÜRK SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU

Optisyenlik Mezunlarının Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler : Optisyenlik programını bitirenlere "Optisyen" ünvanı verilir. Optisyenler insanların görme organlarındaki anatomik veya fizyolojik bir bozukluğun giderilmesi veya hafifletilmesi için, optik araç ve gereçler kullanır. Bunun için göz hastalıkları hekimi tarafından tanısı konmuş hastalara, reçetelerine uygun gözlük yapar.

Optisyenlerin Çalışma Alanları : Optisyenler gözlük yapan ve satan işletmelerde görev yaparlar.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
10B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
1B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
6B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Üst