Ölümle Son Bulan Aşk...

Bu geçtiğimiz hafta içinde hastanede bir yaşlı bir amcayı tanıdım.Amcanın rahatsızlığı yaşlı olduğu için kalp kolestrol veya şeker değil devamlı ağlaması neden mi bende merak ettim ve araştırdım sizinle paylaşmak istiorum.

Sene 1935 amcanın doğum tarihi bulunduğum şehrin yerlilerinden daha 18 yaşındayken aşık olmuş aşık olduğu insanla evlenmiş.Onu tanıyanların sölediklerine göre 2007 yılında eşi vefat etmiş.Evlilik yılları boyunca bir birilerini üzücek değil kırıcık bir kelime daha sölemişler birbilerine onları görenler ve tanıyanlar aralarındaki bu aşkı ve sevgiyi çok kıskanıorlarmış evlikleri boyunca çocukları olmamış.Yani o muhteşem sevgilerinin meyvesini alamışlar çocuk yerine aşklarını sevgilerini büyütmüşler.Amcanın eşi ölene kadar her şey onlar için çok güzelmiş.

Amcanın eşi ölünce bu dünya ona dar gelmiş ve inanın halada dar gelior ben bire bir şahit oldum ağlarken doktorlara yalvarıyordu beni öldürün alın canımı onsuz bu dünya da yaşanmıor diye.Kendisini tanıyanlarla konuşurken ilk zamanlar onlarla eve gidemiorum diyormuş her yerde o var eve gidiorum sanki her zamanki yerinde beni bekliyor nereye baksam onu görüyorum diye ağlıyormuş bir kaç kez intihar etmeyi denemiş ama kader yaa olmamış engel olmuşlar ve ölmemiş.

Bu nasıl sevgi bu nasıl bir aşktır ki öldükten sonra bile hala ağlıyor ve onsuz yaşamak istemiyor.Aşkın yaşının olmadığını bir çok kez insana ispat etti bu amca..Hakkında hayırlısı olsun diyorum..