Okumalısın, çünkü;

hortLak c ε ή κ
Açlık - Knut Hammsun; okumalısın çünkü her yıl dünyada açlıktan ölen insanlarla empati kurmanı sağlar... Okurken canım acımıştı...

Eylül - Mehmet Rauf; okumalısın çünkü dünya da sadece bizim dilimizde karşılığı olan gönül ve gönül yarası kavramlarının anlamını keşfetmeye başlarsın... Okurken başım dönmüştü...

Yalnızız - Peyami Safa;
okumalısın çünkü insan ruhunun gizemlerini gergef gibi işler üstat kitaplarında... İnsana ve duyguya doyarsın... Okurken anlamıştım...

Pis Moruğun Notları - Bukowski
okumalısın (eğer reşitsen) çünkü öyle bir hayat yaşamalıyım ki bu adama benzemesin sonum dedirtir bu kitap... Okurken korkmuştum...

İnci - John Steinbeck
okumalısın çünkü para kazanma hırsıyla hayatı ıskaladığını farkettirir bu kitap... okurken aile şarkısı çaldığında (kitaptan) tebessüm etmiş, tehlike şarkısı çaldığında endişelenmiştim... (minicik bir kitaptır, alıverin)

Bu kitaplar bizi daha insan olmaya, daha naif olmaya (bukowski hariç) ve hayata güzel bakmaya imrendiren başucu kitaplarımdan bazılarıydı.. Merak ediyorum başkalarının okunmalı dediklerini ve çünkülerini... Paylaşırsanız ilgiyle okurduk..