Okul Gazetesi Nasıl Hazırlanır?

cicozz Çocukluk cicozlarda saklı
Okul Gazetesi Nasıl Hazırlanır, Okul Gazetesi Hazırlamak, Okul Gazetesi Nasıl Çıkarılır

Okul gazetesi çıkarmak isteyip veya bu konuda görevlendirilmiş arkadaşların merakını gidermek istedim.

İlk olarak yapmanız gereken bir matbaa ile konuşmak ve uygun bir fiyat almak. Hazırlıklar sırasında bir Türkçe öğretmeninden yardım almak çok önemlidir. Çünkü yazıları en iyi takip edenler onlardır. Öğrencilerin hazırladığı fıkra, şiir, resim gibi çalışmaları, sosyal ve ekonomik araştırmaları, ropörtaj ve makaleleri hazırlayıp bilgisayarda dizgiye hazır hale getirin. Bunun için Office içindeki powerpoint programını kullanabilirsiniz. Çünkü bu program sayesinde resimleri konunun içine rahatlıkla yerleştirebilirsiniz. Sayfalar hazırlanırken bol resim kullanmaya özen gösterin.

Sıkıcı olmaması ve devamlılığı açısından iki ayda bir çıkarmanız yeterli olacaktır. Gazete için konu hazırlayanlardan ricanız çalışmalarını office programında hazırlamaları olmalıdır. Böylece sizin işiniz dahada kolaylaşacaktır.

Sayfaları bilgisayarda hazırladıktan sonra cd yada diskette kaydedip matbaaya gidebilirsiniz. Hazırlanmış gazetelerin dağıtımı için öğrencilerden yardım alabilirsiniz.