Niğde Ramazan İmsakiyesi 2021 - Niğde Sahur ve İftar Vakitleri

Niğde iftar vakti hangi saate denk geliyor? Niğde için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Niğde imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Hayır dolu zamanlara doğru tekradan tatmak üzereyiz. Geçtiğimiz yıldan beri gelmesini istediğimiz sevgili nihayetinde tekrar şeref buyurdu. Ramazanın kutlu saatleri mü'minleri bir birine yakınlaştıran bir aydır. Ramazan'ın başı merhamet, ortası affedilme ve sonu da cehennem azabından kurtulma ayıdır. Cenab-ı Hakk'ın bizim üzerine şart kıldığı oruç ibadetinin sorumluluğunu yerine getirmek isteyen müslümanlar bu vazifenin nasıl yapıldığını iyice anlamalı ve ona göre davranmalıdır.

Oruç ibadeti imsak vaktinde okunan ezanla başlar. İmsak ezanından evvel oruç tutmak isteyen müslümanların yediği yemeğe sahur yemeği denmektedir. Yemek yendikten sonra, imsak vakti ezan okununca oruca niyet edilir ve akşam ezanına dek bir şey yiyip içilmez. Akşam ezanı okunduğunda ise iftar yemeği yenir. Orucun açıldığı zamana iftar vakti adı verilmektedir.

Bu konumuzda Niğde ili için Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanmış iftar ve sahur vakitlerine erişebilirsiniz.

Cenab-ı Hakk şimdiden tüm mü'minlerin tuttuğu ve tutacağı oruçları yüce katında kabul etsin.

Niğde İmsakiyesi 2021​

niğde imsakiye

Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Niğde için Bayram Namazı vakti : 06:05

Konumuzdaki saat bilgisi Diyanet İşleri Başkanlığı'nın internet sitesinden elde edilmiştir.

İftar Duası
iftar duası
 

Benzer Konular

Üst