NBA Draft 2012'de 3 Türk oyuncu

Ömer

Yönetici
2012 NBA Draftı'nda ilk sıradan seçim hakkının sahibi New Orleans Hornets, beklendiği gibi Anthony Davis'i kadrosuna kattı. Türk oyuncular Furkan Aldemir, İlkan Karaman ve İzzet Türkyılmaz da, 2. turda seçilme başarısı gösterdi.
draft2012.jpg

NBA'de draft heyecanı yaşandı. Drafta katılan Türk oyuncular, 2. turda seçilme başarısı gösterdi. 2 sezon daha Galatasaray Medikal Park'ta kalacak Furkan Aldemir, 53. sıradan Los Angeles Clippers tarafından draft edildi. İzzet Türkyılmaz, 50. sıradan Denver Nuggets, İlkan Karaman ise 57. sıradan Brooklyn Nets tarafından seçildi.
Draftta ilk sıra seçim hakkının sahibi New Orleans Hornets, beklendiği gibi Kentucky Üniversitesi'nde NCAA şampiyonluğu yaşayan Anthony Davis'i kadrosuna kattı. Özellikle savunmasıyla ön plana çıkan Davis, bu derin draftın, bir NBA takımının kaderini değiştirme potansiyeline sahip tek oyuncusu olarak görülüyordu.

Geride bıraktığımız sezonu NBA tarihinin en kötü galibiyet yüzdesiyle tamamlamasına karşın, 2. sıradan seçim yapmak zorunda kalan Charlotte Bobcats, tercihini, Davis'in Kentucky Üniversitesi'nden takım arkadaşı Michael Kidd-Gilchrist'ten yana kullandı.
reklam

3. sıradaki Washington Wizards ise dış atıcı ihtiyacını, draftın en iyi şutör guardı olarak gösterilen Bradley Beal'i seçerek giderdi.

2011 draftında ilk sıradan yılın çaylağı Kyrie Irving'i seçen Cleveland Cavaliers ise Harrison Barnes ve Thomas Robinson gibi oyuncular masada olmasına karşın, tercihini Syracuse Üniversitesi'nin şutör guardı Dion Waiters'tan yana kullandı. Cavaliers, Dallas ile takasa giderek, 17. sıradan da North Carolina Üniversitesi'nin pivotu Tyler Zeller'ı kadrosuna kattı.

Daha önce 2. sıradan seçilebileceği söylenen Kansas Üniversitesi'nin başarılı pota altı oyuncusu Thomas Robinson ise 5. sıradan Sacramento Kings'e gitti.

Portland 6. sıradan, oyun kurucu Damian Lillard'ı seçerken, Golden State Warriors, bir süper yıldız olacağı beklentilerini karşılayamasa da verimli bir NBA kariyeri olacağı düşünülen Harrison Barnes'ı 7. sıradan kadrosuna kattı.
Toronto Raptors 8. sıradan Terence Ross'u seçti. 9. sıradan seçim hakkının sahibi Detroit Pistons ise fiziksel olarak NBA'e en hazır oyuncu olarak görülmesine karşın, çalışma etiği sorgulanan Andre Drummond'u draft ederek, Darko Miliciç'in ardından bir kez daha riskli bir pota altı oyuncusuyla şansını denemeye karar verdi.

Boston Celtics koçu Doc Rivers'ın oğlu Austin Rivers ise 10. sıradan New Orleans'a giderek, Anthony Davis'in takım arkadaşı oldu.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
2
Görüntülenme
1B
Üst