Mutluluk ile ilgili Sözler

• Konuyu başlatan LAL
  • Başlangıç tarihi
  • Görüntülenme 16.708
LAL
Moderatör
Mutluluk ile ilgili Sözler, Mutlulukla ilgili Güzel Sözler, Mutluluk ile ilgi Özlü Sözler

Ünlü filozof ve düşünürlerin mutlukla ilgili söyledikleri özdeyişler

- Mutluluk daima yakınımızdadır, yakalamak için çoğu zaman elimizi uzatmak yeter. George Sand

- İnsanların mutlulukları ya da mutsuzlukları, kaderin olduğu kadar da karakterlerinin eseridir. La Rochefoucauld

- Bahçelerinde lahana ekenler bizden üç veya dört kat mutludurlar. Rabelais

- Mutluluğun formülü, gerektiğinde önemsiz şeylerle meşgul olabilmektir. Edward Newton

- En büyük sayıda insana en büyük mutluluk|mutluluğu veren eylem en iyidir. Francis Hutcheson

- Mutlu yaşam, tutku ve korku üzerinde mantığın ve düşüncenin elde ettiği bir zaferdir. Lucius Annaeus Seneca

- Kim ne derse desin, mutlu insanın en mutlu anı, uykuya daldığı andır ve mutsuz bir insanın en mutsuz anı, uykudan uyandığı andır. İnsan hayatı, bir tür hata olmalı. Arthur Schopenhauer

- Tüm sınırlamalar kişiyi mutlu kılar. Görme, etki ve temas alanımız ne denli dar ise o denli mutlu oluruz; ne denli geniş ise o denli sıklıkta kendimizi azap içinde ya da ürkütülmüş duyumsarız. Çünkü bu alanla birlikte kaygılar, istekler, ürkünç şeyler de çoğalır ve büyür. Arthur Schopenhauer

- Doğuştan gelen tek bir yanılgı vardır. O da mutlu olmak için burada olduğumuzu sandığımızdır. Arthur Schopenhauer

- Mutlu bir hayat olanaksızdır; insanın başarabileceği en iyi şey kahramanca bir hayattır. Arthur Schopenhauer

- Benim dertlerime derman olmanı istemedim,bana hiç yaşamadığım mutluluklar yaşatmanı istedim Atilla Çiçek

- Beyin olanca gücüyle ilerlerken, cinsel sistemlerin korkunç etkinliği daha uykuda olduğu için çocukluk, hayatımız boyunca özlemle geri dönüp baktığımız masumiyet ve mutluluk dönemi, hayatın cennetidir, kayıp cennet. Arthur Schopenhauer