Mustafa Pektemek kaç ay oynayamayacak?

deep Harbi Aktif Üye
Mustafa Pektemek ne zaman sahalara dönecek?

Spor Toto Süper Lig'de Galatasaray'la oynadıkları derbi maçta ciddi bir sakatlık geçiren Beşiktaşlı futbolcu Mustafa Pektemek'in sağ diz ön çapraz bağlarında kopma tespit edildiği açıklandı.

Maçın ardından Fulya Acıbadem Hastanesi'ne getirilen Mustafa'nın MR'ı çekildi.
MR'ın sonucunu açıklayan Beşiktaş Kulübü Doktoru İsmail Başöz, Mustafa'nın sağ diz ön çapraz bağlarından tam kopma meydana geldiğini belirterek, yarın Prof. Dr. Ömer Taşer ile bir değerlendirme yapacaklarını ve büyük olasılıkla futbolcunun ameliyat edileceğini kaydetti.

Doktor Başöz, Beşiktaşlı futbolcunun 5-6 aylık bir süre sahalardan uzak kalacağını anlatarak, siyah-beyazlı oyuncuyu en kısa sürede iyileştirmek için çalışacaklarını ifade etti.
reklam

YÖNETİCİLER HASTANEYE KOŞTU
Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, yönetim kurulu üyeleri ve Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba'nın yanı sıra Galatasaraylı yöneticiler Sedat Doğan ve Emir Sarıgül de hastaneye giderek Mustafa'nın durumu hakkında bilgi aldılar.
Sarı-kırmızılı yöneticiler yaptıkları ziyaretin ardından bir süre sonra hastaneden ayrılırken, kulüp başkanı Orman ve yönetim kurulu üyeleri ile teknik direktör Aybaba, MR sonucunu öğrendikten sonra gittiler.

Başkan Orman ise hastanede yaptığı açıklamada Mustafa Pektemek'in durumu ve Galatasaray maçıyla ilgili olarak, ''Sakatlık sporun içinde olan bir şey. Oyuncularımla ve teknik kadroyla gurur duyuyorum. Beşiktaş ile alakalı spekülasyonlara sahada en iyi cevabı verdiklerini düşünüyorum. Onun haricinde şanssız bir maçtı bizim açımızdan'' ifadelerini kullandı.