Muş Ramazan İmsakiyesi 2021 - Muş Sahur ve İftar Vakitleri

Muş iftar vakti hangi saate denk geliyor? Muş için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Muş imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Hayır dolu ufuklara doğru gene giriyoruz. Bir senedir gelmesini istediğimiz konuk çok şükür şerefyab oldu. Ramazan günleri kişileri bir birlerine yaklaştıran bir aydır. Ramazan'ın başı rahmet, ortası affedilme ve sonu da cehennem ateşinden kurtuluş ayıdır. Cenab-ı Hakk'ın hepimizin üzerine şart kıldığı oruç vazifesinin mesûliyetini yerine getirmek isteyen insanlar bu ibadetin şartlarını detaylı şekilde anlamalı ve bu kurallara göre hareket etmelidir.

Oruç saati imsak saatinde okunan ezan ile başlar. İmsak ezanından önce oruç tutmak isteyen insanların yediği yemeğin adına sahur yemeği denmektedir. Sahur yapıldıktan sonra, imsak vakti ezadan sonra oruca niyet edilir ve akşam ezanına kadar hiç bir şey yeyip içilmez. Akşam ezanı okununca ise iftar yemeği yenir. Orucun açıldığı zamana iftar vakti adı verilmektedir.

Burada Muş şehri için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanmış iftar ve sahur vakitlerine ulaşabilirsiniz.

Mevlam şimdiden hepinizin tuttuğu ve tutacağı oruçları ulu dergahında makbul etsin.

Muş İmsakiyesi 2021​

muş imsakiye

Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Muş için Bayram Namazı vakti : 05:36

Konumuzdaki saat bilgisi Diyanet İşleri Başkanlığı'nın internet sitesinden elde edilmiştir.

İftar Duası
iftar duası
 

Benzer Konular

Üst