Mükemmel Göğüsler İçin Öneriler!

BlueBerry Harbi Aktif Üye
Güzel ve sağlıklı göğüslere sahip olmak için dikkat etmeniz gerekenler..

Göğüsde yumrular vardır ve özellikle kist oluşumuna duyarlı göğüsler adet öncesi dönemde şişer, hassaslaşır ve ağrı oluşabilir. Kafein vücutta su tuttuğu için adet öncesinde kahve içmeyi azaltarak, şişkinliklere engel olabilirsiniz. Eğer adet döneminizle geçmeyen ve zamanla yer değiştirmeyen yumrular varsa, bu ciddi bazı hastalıkların habercisi olabilir. Bu durumda hemen doktorunuzla görüşmelisiniz.

Sutyen olsa bile göğüsleriniz sarkık görünüyorsa; kalıp büyüktür ya da askıları yeterince sıkı değildir.

Göğüs uçlarınız çok belirginse; ince kalıplar olan bir sutyen giyin veya silikondan yapılan göğüs ucu kapatıcılarından kullanın.

Eğer göğüsleriniz vücudunuza oranla büyükse; gömlek giymek sizin için uygun olmayabilir. Çözüm olarak küçültücü bir sutyen kullanabilir, uygun modeller konusunda yardım alabilirsiniz.

Kadınların göğüs boyları aynı değildir ancak dışarıdan anlaşılıyorsa; büyük olan göğsünüze uyan sutyen seçin ve küçük olanın içine de köpük veya silikon kalıp koyun. Estetik de bir çözüm. Büyük olan göğsü küçültebilir veya küçüğün içine silikon koydurtabilirsiniz.

Sarkık ve çok yumuşak göğüsleriniz olduğunu düşünüyorsanız; göğüslerinizde olması gerekenden daha fazla yağ birikmiş olabilir. Emzirmek, kilo kaybı ve doğru sutyen kullanmamak, sarkmayı hızlandıran sebeplerdir. Göğüslerde zamanla oluşan sarkma doğal bir süreçtir, bunu önlemek pek mümkün değildir. Ayarlanabilir askıları ve alttan desteğiolan sutyenleri tercih edin. Spor yaparken kalıplı sutyenler giyerek, zıplama anındaki oynamayı kontrol edebilirsiniz.

Göğüsleriniz çok kaşınıyorsa;
duştan sonra vücut losyonu sürmek, cildinizi nemlendirecek ve cildin kuru
olmasından kaynaklanan kaşıntıyı önler. Vücudunuzun doğal nemini alan kumaşlardan uzak
durun. Bu bir alerji belirtisi de olabilir. Kullandığınız deterjan ve sabunları değiştirebilirsiniz. Sorun
devam ederse cilt uzmanına görünün. Özellikle göğüslerinizin altında, kırmızı ve pul pul soyulan bir cilt dokusu, mantar enfeksiyonunun belirtisi olabilir. Bu durumda doktorunuza danışıp bir tedavi uygulamalısınız. Eğer göğüslerinizin ucunda kırmızılık oluşuyor ve zamanla geçmiyorsa bu, göğüs kanseri gibi ciddi hastalıkların belirtisi olabilir. Unutmayın ki kadınların yüzde 60'ının göğsü kist oluşumuna uygun yapıdadır.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
1B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
11B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Üst