Muğla Ramazan İmsakiyesi 2021 - Muğla Sahur ve İftar Vakitleri

Muğla iftar vakti hangi saate denk geliyor? Muğla için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Muğla imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Kutlu zamanlara doğru gene giriyoruz. Geçtiğimiz yıldan beri beklediğimiz sevgili elhamdülillah kapımızı yine çaldı. Ramazan ayı müslümanları bir birine yaklaştıran bir aydır. Ramazan'ın başı esirgeme, ortası bağışlanma ve sonu da cehennemden kurtuluş ayıdır. Cenab-ı Allah'ın biz müslümanların üzerine farz kıldığı oruç ibadetinin sorumluluğunu îfâ etmek isteyen mü'minler bu farizenin nasıl yapıldığını iyice öğrenmeli ve ona göre davranmalıdır.

Oruç ibadeti imsak saatinde okunan ezan ile başlar. İmsak ezanından evvel oruç tutmak isteyen insanların yediği yemeğe sahur yemeği denmektedir. Yemek yendikten sonra, imsak vakti ezanla birlikte oruca niyet edilir ve akşam ezanına kadar bir şey yenip içilmez. Akşam ezanı olduğunda ise iftar yemeği yenir. Orucun açıldığı zamana iftar saati adı verilir.

Bu konumuzda Muğla ili için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından tespit edilen iftar ve sahur vakitlerine erişebileceksiniz.

Allahü Teala şimdiden herkesin tuttuğu ve tutacağı oruçları ulu dergahında makbul eylesin.

Muğla İmsakiyesi 2021​

muğla imsakiye

Muğla'nın ilçeleri için sahur ve iftar vakitleri

Bodrum3 dk sonraDatça1 dk sonraMilas3 dk sonraYatağan1 dk sonra
Ula1 dk önceKöyceğiz2k önceOrtaca3 dk önceDalaman3k önce
Fethiye5 dk önceSeydikemer5 dk önce

Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Muğla için Bayram Namazı vakti : 06:29

Yukarıda bulunan saatler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sitesinden alınmıştır.

İftar Duası
iftar duası
 
Üst