MSN'de Karşı Tarafın Cam Görüntüsünü Kaydetme

Ömer
Yönetici
MSN Webcam Recorder

Kullanımı son derece kolay, ekranda hiç bir işlem yapmanızı gerektirmeyen otomatik bir video-audio kayıt programı , bütün msn sürümleriyle uyumludur.

Kullanmak için neler lazım :

1- Öncelikle sistemimizde K-Lite Codec Pack gibi bir video ve ses codec paketi yüklü olmalı. ( divx , xvid , avi , 3gp vb. formatlardaki dosyaları açmak için pek çoğumuz kuruyoruz zaten ) K-Lite Codec Paketine tavsiye ederiz

2. winpcap programı ( windows paket filtresi - program gelen giden internet paketlerini kontrol ettiği için güvenlik duvarınız veya antivirus uygulamanız uyarabilir , uygulama tamamen güvenlidir, çalışmasına izin verin ) .

3. doğal olarak msn webcam recorder programı

Kurulum :

Sıralamayı takip etmeniz zorunlu !

1_ilk_ beni_ kur.zip dosyasının içindeki winpcap programını çıkarıyoruz ve kuruyoruz.

winpcapla işimiz burada bitiyor , otomatik çalışıyor çünkü .

2ci beni kur webcam.zip dosyasının içindeki msn webcam recorder programını kuruyoruz.

Programı kurarken "Run on windows startup" kısmını eğer seçerseniz program bilgisayar açılınca otomatik olarak başlayacaktır.Eğer ki otomatik açılmasını istemiyorsanız run on windows startup demeyin.

1 ve 2 nolu zip mutlaka gerekiyor . Klasik kayıt programlarından farklı bir yazılım bu ve ekrandan görüntü kaydetmiyor , görüntülü-sesli sohbet sırasında gelen ve giden internet paketlerini süzerek çalışıyor . Ekrandaki video penceresinin konumu veya boyutu yapılan kaydı etkilemez. Konuşma penceresinin aşağı alınması veya üzerine herhangi bir başka pencerenin gelmesi de kaydınızı bozmaz.Eş zamanlı tüm görüntülü - sesli görüşmelerinizi kaydedebilir.

Kullanım :

başlat / programlardan msn webcam recorderı başlatıyoruz.

msnyi açıyoruz ve ister web kamerası açarak , istersek de görüntülü sohbeti açarak konuşmaya başlıyoruz .

program "görüntülü sohbet" sırasında hem sizin hem karşı tarafın görüntüsünü ve sesini ayrı ayrı kaydeder.

sadece kamera görüntüsü kaydı yaptığı dosyaların uzantısı ml20 veya udp dir.
ses+görüntü kayıtlarının uzantıları ise vc dir. ( program kendi kayıtlarını
C:\Program Files\MSN Webcam Recorder\streams dizini içinde tutar )

uzantıları neden belirttiğime birazdan geleceğim.

kullanımı bu kadar basit , ekranda herhangi bir yer seçmek gerekmiyor , pencerelerin üstüste gelmesi , msn konuşma penceresinde video boyutunu küçültmek ve büyültmek vb hiç bir şey kaydınızı bozmaz.sadece programı çalıştırmanız kafi.

ekte programla yaptığımız kaydı nası videoya çevirdiğimizi gösteren bir video dosyamız bulunuyor , izleyin çok basit olduğunu göreceksiniz.

uzantıları neden belirttim şimdi ona gelelim.

yukarda yazdığım gibi program her iki tarafın görüntülü ( ve sesli ) sohbet sırasında hem sesini , hem de görüntüsünü ayrı ayrı kaydediyor.

ve dosya uzantımız vc oluyor.

sesi nasıl ayıracağız peki ? vcax adlı eklentiyle , vcaxı zipten bir klasöre çıkartıyoruz , ayrı bir klasör olmalı bu.

ve sesi süzeceğimiz dosyayı alıyoruz , diyelim ki dosya adı " deneme@hotmail den ö[email protected] " olsun , bu dosyayı vcax aracıyla açıyoruz ve extracta basıyoruz , eğer ses kalitesi beklediğiniz gibi değilse multiple değerini 2 yapın.

eğer video ve sesi bir araya getirecekseniz herhangi bir medya editörüyle bunu
kolayca yapabilirsiniz , forumda bu konuda çok sayıda video editor programı mevcut.

son olarak unutmayın , yaptığınız kaydı mutlaka çevirmeniz gerekmiyor , program yaptığı kayıtları kendi içerisinden istediğiniz herhangi bir zaman diliminde görüntüleyip oynatabilir.

ve bilmiyorum hatırlatmama gerek var mı karşınızdaki kişinin haberi olmadan görüntüsünü ve konuşmalarını kaydetmek yasal olarak suç olduğu gibi , ahlaki açıdan da güzel değil.lütfen karşınızdakilerin kişilik haklarını istismar etmeyin.

Burada tanıtılan bütün araçlar ücretsiz ve açık kaynak kodludur.

indir

Rar Dosyasının içindeki dosyalar;
programkullanımvideosu.zip
1_ilk_ beni_ kur.zip
2ci beni kur webcam.zip
vcax.zip

Not: Nalıntıdır.

Son düzenleme: