Msn Hotmail Şifremi Unuttum

Ömer
Yönetici
MSN Şifremi Unuttum, Hotmail Şifremi Unuttum, Şifremi Hatırlamıyorum

Ne kötü bir durumdur, adamın alnından soğuk soğuk terler akar. Neydi ya o şifre? Doğum tarihim miydi? Cep Telefonu numaram mıydı? Paniğe telaşa mahal yok.

Şimdi sizlere Hotmail ve MSN Messenger şifrenizi nasıl kurtarabilirsiniz onu resimli olarak anlatacağım. Öncelikle mail.live.com adresine giriyoruz ve alttaki "Hesabınıza erişemiyor musunuz?" linkine tıklıyoruz.

sifremiunuttum1.jpg


Bizi yeni bir sayfaya yönlendirecek, burada "Parolamı unuttum" seçeneğinin altındaki "Parolanızı sıfırlayın" bağlantısına tıklıyoruz resimde görüldüğü gibi.

Ve şimdi açılan sayfaya resimde göründüğü gibi şifresi unutulan mail adresini yazıyoruz ve sayfada gördüğümüz güvenlik kodunu yazıp ileri diyoruz.

sifremiunuttum2.jpg


Şimdi önümüzde 3 yol var, eğer üye olurken alternatif bir mail adresi yazdıysanız işimiz daha kolay. Ben sizlere Güvenlik Sorusu yönteminden bahsedeceğim muhtemelen hepiniz gizli soru ve verdiğiniz cevabı hatırlıyorsunuzdur.

Ve gördüğünüz gibi gizli sorumun cevabını yazdım ve ileri dedim.

sifremiunuttum3.jpg


Sonuç yeni şifremi yazdım ve artık yeni bir şifrem var...

sifremiunuttum4.jpg


Şimdi sizler Güvenlik Sorumu da hatırlamıyorum diyeceksiniz? O zaman ne yapacağım diyorsanız. Yapacağınız diğer yolları denemek.

Şayet diğer yöntemlerde işe yaramıyorsa "Müşteri desteği" seçeneğini seçerek bir form dolduruyorsunuz. Bu yöntemin garantisi yok elbette.. Windows Live ekibine o mail adresinin sizin olduğuna %100 inandırmanız lazım ki üye olurken doğru bilgiler ile üye olduysanız hesap şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

Yazımızı sıkılmadan okuduğunuz için teşekkür ederiz.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
40B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
7B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
145B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
9B
Yanıtlar
9
Görüntülenme
2B
Üst