Mescid-i Nebevi'nin İçinden Görüntüler

Ömer
Yönetici
Mescid-i Nebevi Medine'de bulunan ve Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed'in (s.a.v) kabrinin de içinde yer aldığı, hac ve umre görevlerini yaparken mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir kutsal mekanımızdır.

Efendimiz Mekke'den Medine'ye hicret ettikten sonra müslümanlarla birlikte ilk iş olarak bu mescidi inşa ettiler. İlk zamanlar hurma ağaçları ve kerpiçten oluşan sade bir yapıydı. Efendimizin evi de hemen mescide bitişikti. Mescidin içinde fakirler için Suffe adında bir bölüm vardı.

Peygamberler vefat ettikleri yere defnedildikleri için, Hz. Muhammed (s.a.v) de mescidin içerisinde vefat ettiği evindeki odasına defnedildi. Bu bölüme Hücre-i Saadet denilmektedir.

Mescid-i Nebevinin içinde ayrıca Hz. Muhammed'den sonra vefat eden Hz. Ebubekir ve ondan sonra vefat eden Hz. Ömer'in de kabirleri bulunmaktadır.

Bizde sitemizin ziyaretçileri için 12 resimden oluşan Mescid-i Nebevi'nin içinden görüntüler elde ettik. İnşallah bir gün o topraklara gitmek hepimize nasip olur da onun hakine yüz sürebiliriz.

mescidi-nebevi-1.jpg

mescidi-nebevi-2.jpg

[
mescidi-nebevi-3.jpg

mescidi-nebevi-4.jpg

mescidi-nebevi-5.jpg

mescidi-nebevi-6.jpg

mescidi-nebevi-7.jpg

mescidi-nebevi-8.jpg

mescidi-nebevi-9.jpg

mescidi-nebevi-10.jpg

mescidi-nebevi-11.jpg

mescidi-nebevi-12.jpg
 
Son düzenleme:

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
6B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
6B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
5B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
1B
Üst