Meryem Uzerli Kimdir

cicozz Çocukluk cicozlarda saklı
Meryem Uzerli 12 Ağustos 1982 tarihinde Almanya’nın Kassel şehrinde dünyaya geldi. Annesi Alman babası ise Türk’tür. 4 çocuklu olan ailenin ikinci kız çocuğudur. Ailenin en küçük çocuğudur. Kendinden büyük bir ablası ve iki ağabeyi vardır.
Meryem Uzerli
Daha çocuk yaşlarda oyunculuğa merak salmıştır. Öyle ki çocuk yaşlarda oyunculuk eğitimi ağırlıklı olan bir okulda eğitim görmüştür. Almanya’da tiyatro oyunculuğu yaptığı sıralarda Türkiye’de şansını denemek ister ve Türkiye’de oyunculuk yapmak için buraya gelir. Ancak yarım Türkçesi yüzünden pek karamsardır.

Bu sırada (2011) senaryosunu Meral Okay’ın yapımcılığını Timur Savcı’nın yaptığı “Muhteşem Yüzyıl” dizisinin seçmelerine katılır. Uzun süren deneme çekimlerinden sonra ekip “Hürrem” karakterini Meryem’in oynamasına karar verir.

Dizi ekrana geldiği ilk anda büyük beğeni toplar. Özellikle Hürrem karakteri adından oldukça söz ettirir. Dizinin ünü Türkiye’yi aşmış, Balkanlara kadar açılmıştır. Sarayın içindeki entrika ve kadın oyunları büyük bir kesimin ilgisini çekmedir.

Ve bu ilginin zirve yaptığı noktada dizinin üçüncü sezonun sonlarına doğru “tükenmişlik sendromu” hastalığına yakalandığını söyleyen Meryem Uzerli diziden ayrılmıştır. Dizi ekibinin yoğun ikna çabaları sonuçsuz kalmış ve proje başka bir oyuncu ile devam etmiştir.

Hürrem karakteri ile birçok ödüle layık görülen Meryem Uzerli birçok markanın da reklam yüzü olmuştur.

Can Ateş’le uzun süredir birliktelik yaşayan Meryem Uzerli 10 Şubat 2014’de doğum yapmıştır. Bir kız çocuğu dünyaya getirdi ve ismini Lara koydu.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
24B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
6B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
32B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
16B
Üst