Mersin Ramazan İmsakiyesi 2021 - Mersin Sahur ve İftar Vakitleri

Mersin iftar vakti hangi saate denk geliyor? Mersin için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Mersin imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Mukaddes kutlu günlere bizi kavuşturan Allah'a hamdolsun. Geçtiğimiz yıldan beri özlediğimiz misafir nihayetinde tekrar şeref buyurdu. Ramazan ayı mü'minleri bir birlerine yakınlaştıran, rahmet, bağışlanma ve cehennemden halas olma ayıdır. Yüce Allahımızın biz müslümanların üzerine şart kıldığı oruç farizesinin mesuliyetini edâ etmek isteyen mü'minler bu ibadetin rukunlarını etraflıca idrak etmelidir.

Oruç saati imsak saatinde okunan ezan ile başlar. İmsak ezanından önce oruç tutmak isteyen mü'minlerin yediği yemeğin adına sahur yemeği denmektedir. Sahur yemeği yenip, imsak vakti ezan okunduktan sonra niyet edilir ve akşam ezanına kadar hiç bir şey yeyip içilmez. Akşam ezanı olduğunda ise iftar yemeği yenir. Orucun açıldığı zamana iftar saati adı verilmektedir.

Bu konumuzda Mersin kenti için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanmış iftar ve sahur saatlerine erişebilirsiniz.

Rabbim şimdiden hepinizin tuttuğu ve tutacağı oruçları ulu katında kabul eylesin.

Mersin İmsakiyesi 2021​

mersin imsakiye


Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Mersin için Bayram Namazı vakti : 06:07

Yukarı yer alan veriler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sitesinden alınmıştır.

İftar Duası
iftar duası
 

Benzer Konular

Üst