Meksikanın Gezilecek Yerleri

deep Harbi Aktif Üye
Meksikada gezilecek yerler, Meksika turistik mekanları, meksikanın görülecek yerleri

Meksikanın Gezilecek Yerleri

Meksikanın gezilecek be görülecek yerleri olarak Maya ve Aztek Uygarlıkları, Acapulco Sahilleri, ,Viva, Zapata, PanchoVilla, Meksiko City Şehri , Tikal Harabeleri, Barracana Del Cobre Kanyonu ( 1200 metre derin ) , gezebilir ayrıca Frida Kahlo Octavia Paz Carlos Fuentes gibi sanatçıları "hacienda" adı verilen gümüş ve petrol üretimi domates ve bal üretimi yapan büyük çiftlikleri ziyaret edip, Hasır Meksika Şapkası alabilir,meşhur Meksika Yemekleri ni tadabilirsiniz.

Meksika Saat Kulesi
meksika 1.jpg
Sultan Reşat tarafından Meksika halkı ile Osmanlı halkının dostluğunu göstermesi amacıyla kalıcı bir armağan olarak 1910 yılında hazırlanmıştır. Osmanlı mimarisinin esintilerini taşıyan saat kulesi İznik Çinileriyle kaplanmıştır. Saat Kulesi, deniz aşırı bir gemiye yüklenerek monte edilmek üzere mimarları ile beraber Meksika'ya doğru yola çıkmıştır. Üzerinden yaklaşık 100 yıl geçmesine rağmen bugün halen Mexico City'de zarif bir eser olarak ayaktadır.

Meksika'nın başkenti Mexico City
meksika 2.jpg
Meksika'nın başkenti Mexico City ülkenin güney bölümünde bulunmaktadır,aynı zamanda da Meksika'nın en büyük şehridir. Meksika deyince en çok göze çarpan gezilecek yer olarak osmanlı yapımı olan tarihi saat kulesi gelmektedir. Mexico City'de gezilecek diğer noktalar arasında dünyaca meşhur olmuş Antroploji Müzesi, Başkanlık Sarayı, Katedralleri, Zocalo Meydanı ve Reforma Caddesi sayılabilir.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
5B
LAL
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
4B
LAL
Yanıtlar
0
Görüntülenme
9B
LAL
Üst