Kariyeri, Biyografisi Mehmet Topuz - Mehmet Topuz Kimdir - Mehmet Topuz Hayatı

Ömer

Yönetici
Mehmet Topuz Kimdir ?

Mehmet Topuz 7 Eylül 1983 yılında Yozgat'da dünyaya gelmiştir.Futbol kariyerine 1999 yılında "Kayseri Yolspor" altyapısında başlamıştır.Bu kulüp ile amatör sözleşme imzalamıştır.2000 yılında Kayseri Erciyesspor'a transfer olmuş ve Kayseri Erciyesspor ile profesyonel sözleşme imzalamıştır.2000-2004 yılları arasında Kayseri Erciyesspor forması giymiştir.Burada gösterdiği performansı ile Milli takımlarda görev almaya başlamıştır.2004 yılında Kayseri Erciyesspor forması ile Bank Asya 1.Lig'de şampiyonluk yaşamıştır.

2004 yılında Kayseri Erciyesspor ile Kayserispor'un isim değişikliğine gitmesi üzerine Turkcell Süper Lig'de Kayserispor forması giymeye başlamıştır.Bu dönemde Türkiye Ümit Milli Futbol Takımı forması giymeye başlamıştır. Kayserispor da ilk sezonunda iyi bir performans göstermiştir ancak takımı ligde kalmayı son haftalarda başarmıştır.Sonraki sezon Kayserispor ve Mehmet Topuz yükselişe geçmiştir. Mehmet Topuz,2006-2007 sezonunda UEFA Kupası'nda da mücadele etmiştir.Bu dönemde Çek Cumhuriyeti ile yapılan özel maçta ilk kez Türkiye Milli Futbol Takımı forması giymiştir.2007 yılında ise Kayserispor "Takım Kaptanlığı"na getirilmiştir.Attığı goller ve yaptığı asistler ile takımın en önemli futbolcularından birisi olmuştur.Sağ ayagını son derece iyi kullanır.Uzak yakın demeden kaleye sert ve isabetli çektiği şutlarla ünlenmiştir. Takımının Avrupa Kupalarında mücadele etmesinde,ligde üst sıralarda yer almasında ve Fortis Türkiye Kupası'nı kazanmasında büyük pay sahibidir.

Fenerbahçe 5 Haziran 2009 tarihinde saat 17:45 de resmi internet sitesinde Mehmet Topuz'un bonservisini aldığını duyurmuştur. Mehmet Topuz, 13 Haziran 2009 günü kendisini Fenerbahçe'ye 4 yıllığına bağlayan sözleşmeyi imzalamıştır.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
5B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
58B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
28B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
12B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
41B
Üst