Mayıs 2011 Burç Yorumları Rezzan Kiraz

deep Harbi Aktif Üye
2011 Mayıs Ayı Burç Yorumları, Rezzan Kiraz Mayıs 2011 Burç Analizi, Mayıs 2011 Burç Yorumları, 2011 Mayıs Ayı Rezzan Kiraz Burç Yorumları

Rezzan Kiraz Boğa Burcu Mayıs 2011

4 Nisan - 14 Mayıs tarihleri arasında devam edecek Mars gezegeninin Kova burcu seyri özellikle uzun senelerdir bir arada yaşayan veya evli olan çiftler açısından son derece önemli. Bu enerji partnerinizin sizin üzerinizdeki hakimiyetini ve kişiliğinin sert yanlarını yansıtmaktan hoşlanması anlamı taşıyabilir. Benzersiz ve orijinal yollardan kendini ifade etmeye çalışması hatta kelimenin tam anlamıyla bildiğini okuması nedeniyle aranızda sorunlar yaşanması mümkün olabileceğinden taraflar olarak ilişkinizin zedelenmemesi adına dikkat etmeniz faydalıdır. Bu enerjinin etkisi altında yapılması gereken, yeni ve bilinmedik yöntemler deneyerek ilişkinizi güçlendirmeniz ve birbiriniz üzerinde hakimiyet kurmak yerine anlayışlı olmaya çalışmanızdır.
Bu tarihler arasında enerjiler son derece yüksek olduğundan doğru düzgün bir şekilde anlaşmadığınız takdirde, dengesizlik ve istikrarsızlık her ikiniz açısından da zorlayıcı olabilir. Siz isteklerinizde diretirken, o da bildiğini okumaya devam ederse doğal olarak ortak bir noktada buluşmak mümkün olamaz. Agresif kavgacı, sabırsız ve tatminsiz davranışlar karşısında bir beraberliğin sürdürülmesi ne kadar mümkün olabilir. Bu enerji altında normalde ileriye dönük bazı kararlar almanız mümkündür fakat bunların tek taraflı gerçekleşmesi kolay değildir. O nedenle eğer niyetiniz gerçekten bir arada yaşamaksa, yapmanız gereken gayret göstermek, gerginleşseniz bile çabucak yatışmayı bilmek, birbirinizi küçümsememektir. Cinsel paylaşımlarınızda daha değişik yöntemler deneyerek aşkınızı alevlendirebilir bu zaman dilimini olumlu bir şekilde geçirebilirsiniz.

14 Mayıs - – 8 Haziran tarihleri arasında etkili olacak Merkür gezegeninin Kova burcu seyri ise, aşk hayatınızla alakalı konularda iletişimsel açıdan durumunuzun nasıl olduğunu anlamamızı sağlamakta. Şimdi bu enerjinin etkilerini birlikte gözden geçirelim. Öncelikle bu zaman diliminde aşk hakkındaki düşünceleriniz benzersiz ve alışık olmadık tarzdadır. Kimi zaman geleneksel düşünmekten yana iken, bazen tam tersine oldukça sıradışı fikirler geliştirebilirsiniz. Düşünceleriniz ve sözel ifadenizde heyecanlı tepkileriniz ve kimi zaman sabırsız halinizle hakimiyet kurmaya çalışabilirsiniz. Oysaki yapılması gereken bir önceki paragrafta olduğu gibi hoşgörülü yaklaşımlarda bulunmak ve ben bilirim havası içine girmeden hareket etmektir.

Dikkat ederseniz bir önceki paragrafta özellikle evli olan Boğalarda hakimiyet karşı taraftayken, evli olmayanlar kısa süreli ilişki yaşayanlarda ise iletişimsel konularda bizzat sizin sert tavırlar içinde olabileceğiniz gözükmektedir. Peki bu enerjiden nasıl olumlu bir şekilde yararlanabiliriz. Yapılması gereken öncelikle, tarafsız olmaya çalışmak, karşınızdaki insanı dinlemek, herşeyin tek doğrusunu sizin bildiğinizi ve hep haklı olduğunuz yönünde düşünmemektir.

Özellikle ilişkisi olmayan Boğaların bu süreçte yeni tanışacakları kişi üzerinde etkili olmaları için, daha sıcak ve samimi tavırlar göstermeleri ve inatçılıktan uzak durmaları faydalıdır. Genelde şu ana kadar incelediğimiz her iki enerji beraberliği olmayan Boğalar için, iş veya ortak bir aktivitede karşılaşmanın veya aynı ortamı paylaşırken tanışmanın göstergesi olabilir. Aynı şekilde evli veya birlikte yaşayan boğalar ise bu süreçte, eşleriyle beraber aynı iş ortamını paylaşabilir veya birbirlerine yardımcı olabilirler.

6 Mayıs –- 17 Nisan tarihleri arasında Koç burcunda geri hareket yapacak olan yöneticiniz Venüs gezegeninin etkisi sizler açısından diğer burçlara nazaran çok daha önem taşımakta. Venüs astrolojik anlamı olarak sosyal hayatımız ve duygularımız, karşı cinsle ilişki kurma biçimimiz üzerinde etkili olan bir gezegendir. Boğa ve Terazi burçlarının yöneticisi olan bu önemli güç, geri hareket dönemlerinde, kişinin duygusal konularda bencil düşünmesi, hislerini belli etmek yerine kendi içinde yaşaması ve sevgisini ifade etmekte zorlanması anlamına gelebilir. Venüs sizin yöneticiniz olduğu için doğal olarak bu seyir esnasında kendinizi toplumdan ve soyutlamanız ve iç dünyanızda kimi anlarda yalnızlığı tercih etmeniz mümkündür. Zevkleriniz konusunda

gizli davranmayı ve geri planda kalmayı daha fazla istediğiniz için, çok güvenmedikçe kimsenin size ulaşmasına izin vermeyebilirsiniz. Bu enerjinin sizler üzerinde olabilecek birçok yansıması vardır. Bunlar sırasıyla gizli ve kaçamak ilişkiler, aşk konusunda daha ateşli ve erotizmi yüksek beraberlikler, hiçbir zaman gerçekleşmeyecek veya doğru düzgün yaşanması mümkün olmayan beraberlikler veya sorunlu bir aşkın yüzünden yaşanan sıkıntılar şeklinde gerçekleşebilir.

Her Boğa aynı olayları yaşamayacağına göre, bu enerjinin yarattığı bu zorlu çeşitlilik tabi ki sizler gibi sağlam ve uzun vadeli birliktelik yaşamak isteyen kişiler için sıradışı bir zamanın işareti olarak hayli ilginçtir. Şimdi bunları biraz daha açalım. Gizli ve kaçamak ilişki derken, duyulması halinde problem olabilecek anlamındadır. Yani öyle bir beraberlik yaşıyorsunuzdur ki, bunun gözlerden uzak olması gerekir.

İkinci bir olasılık ise, oldukça tutkulu bir ilişkiniz vardır fakat bu aşk sizi fazlasıyla yaralamakta ve kimi zaman gerginleştirmektedir. Bazılarınız için anlamı kısa süreli fakat oldukça hızlı gelişen tutkulu bir ilişkiyi gösterebilir. Koç burcunda geri daha sonra ileri hareket yapacak Venüsün bu seyri Haziran ayına kadar devam edeceği için uzun bir dönemi göstermekte. Eğer geri harekette biriyle karşılaşıp beraber olmaya başlarsanız, bu ilişkinin zorlu bir seyir altında başlaması nedeniyle, duygularınız konusunda net bir karar vermeniz birkaç ayı bulabilir. Eğer uzun zamandır bir aradaysanız o zaman bu süreçte birbirinize karşı anlayışlı davranmanız sorunlarınızı birlikte çözümlemeniz yararlıdır.

Eğer gizli bir ilişkiyse bu dönemin gayet yoğun tutkulu ve kıskançlık dolu geçmesi fakat bir türlü birbirinizden vazgeçilmemesi mümkündür. Hani kangren tarzı bir aşk derler ya, aynen öyle. Bu enerji altında bir başka önemli konu ise. Daha önce yaşadığınız ve bir sebeple ayrıldığınız bir ilişkinin hesaplarının hala yüreğinizde bitmemiş oluşudur. Yani her geri harekette eskiye ait mevzular ön plana gelir ve çözümlenmeyi bekler. Demek oluyor ki, sizler de bu süreçte yine o eski aşkın yüreğinizdeki tutkusuyla mücadele etmek durumunda kalabilirsiniz.

Peki böyle bir durumda bu kişiye tekrar bir şans vermek doğru mudur? Tabi ki engellenemez tutkunuz bunu yaşamanızı söyleyecektir. Fakat huylu huyundan vazgeçer mi atasözünü de unutmamak lazımdır. Böyle durumda olan Boğaların bu ilişkiye yeni bir şans verseler bile geri hareketin bitim tarihi olan 17 Nisan ve sonrasına kadar bir umuda kapılmamalarını öneriyorum. Kaldı ki, geri hareketten sonra Venüs ileri seyrine geçecek ve yine Koç burcunda olacak. Ve Koç burcu enerjisi Haziran ayında sona ermeden, şans verdiğiniz kişi hakkında iyi bir karar vermeniz mümkün olmayabilir. Çünkü henüz eski problemlerin düzelmesi, ayıklanması, evet bu kişi düzelmiş, eskisi gibi değil demek için erkendir.

25 Nisan -– 9 Mayıs tarihleri arasında aşk evinizin yönetici gezegeni Merkür Koç burcunda seyrine başlayacak. Bu enerji, Merkürün üst paragraflardaki Kova burcu seyrine oranla çok daha farklı. Aşk hayatınızla ilgili mevzularda bu enerji düşüncelerinizin ateşli ve fevri olabileceğini fakat bunları dış dünyada göstermek yerine içinize atabileceğinizi ve bu içe atmanın da doğal olarak öfkeyi, kızgınlıkları büyütebileceğini görüyoruz. Şöyle bir düşünürsek, Merkür gibi fikirlerinizi insanlarla paylaşımın işareti olan bir gezegeninin Koç gibi öncü ve ateşli bir burçta ilerlemesi hızlı, keskin ve güçlü bir şekilde isteklerinizi söylemeniz, ifade etmeniz demektir. Fakat bu süreçte bunları birileriyle paylaşmanızın önünde engeller oluştuğu için sıkıldığınız veya sizi tedirgin eden herşeyi kendi yüreğinizde, kafanızın içinde çözümlemek zorunda kalabilirisiniz.

Yani ne kadar gergin olursanız olun düşüncelerinizi gizlemeye çalışabilir, sözcükleri seçerken kimi zaman çelişkili kimi zamansa kesin kararlı bir şekilde konuşabilirsiniz. Yeni birşeyler yapmak, yaşamak isterken bir takım engeller nedeniyle bunları kendi içinizde durdurmak zorunda kalabilirsiniz.Bu zorlu bir enerjidir. Aşk hayatınızla ilgili mevzularda birçok şeyin gözden geçirilmesi lazımdır. Karar vermeye dönük düşünseniz bile beklemede kalmanız faydalıdır. Ayrıca yeni bir adım atabilmek için öncelikle geçmişte yaşananların hesabını kendi içinizde bitirmeniz gerekir. Önyargılı bir düşünce biçiminiz olabilir. Hatta olayları fazlasıyla abartabilirsiniz. Örneğin aşk konusunda bir çocuk gibi sabırsız olabilirsiniz. Bağımlılıklarınızdan kurtulmaya çalışırken aslında kendi kendinizle kavga ediyor gibisinizdir.

Bunu bir örnekle açıklayayım. Diyelim ki ilişkinizde sorunlar var. Bunları çözümlemek dururken siz kendi kendinize gerilir fakat dile getirmeye çalışırken asıl düşündüklerinizi söylemek yerine sadece kuru bir gürültü şeklinde saman alevi gibi çabucak sönersiniz. Bir başka örnek ise, aşkı şiddetle istiyorsunuzdur, yani yeni bir insan hayatınıza girsin ve tutkulu bir şeyler yaşansın. Fakat içinizde hala bitmemiş bir eski hesap varken, gelecek insana şans veremeyeceğinizi veya verseniz bile eski yaşanmışlıklar nedeniyle bu insanı üzebileceğinizi düşünürsünüz.
 
deep Harbi Aktif Üye
Rezzan Kiraz Koç Burcu Mayıs 2011

28 Nisan - 19 Mayıs tarihleri arasında Balık burcunda seyredecek olan Güneş gezegeni genel anlamda, egonuzu geriye çekmeniz ve ilişki konusunda kendi ihtiyaçlarınızdan ziyade karşınızdaki kişiye göre hareket etmeniz gerektiğinin göstergesidir. Tabi ki doğanız gereği öncü ve ateşli bir kimliğe sahip olduğunuz için bu şekilde hareket etmeniz ve düşünmeniz kimileriniz için oldukça zordur. Bu zorluk nedeniyle, bu dönemi farklı şekilde ele almanız ve değerlendirmeniz mümkündür. İlişkisi sağlam temellere dayalı ve partneriyle mutluluğu yakalamış bir Koç bu dönemi, sevdiği kişiye karşı özverili davranarak, ona yardımcı olmaya çalışarak ve gerekirse kendi isteklerinden fedakarlık ederek geçirebilir.
Bunun tam tersi sadece bireysel arzularını temel almaktan hoşlanan ve açıkçası ilişkisi pek umrunda olmayan bir Koç ise geriye çekilerek, kendini ele vermekten ziyade karşısındaki kişide soru işaretleri uyandırmayı tercih edebilir. Hatta kimi zaman, gizli ve yasak olanın güzelliğine kapılarak, uzun süreli olmasından ziyade, gelir geçer türü aşklar yaşayabilir.

Aşkın elinde tutsak olmak yerine güzelliklerini ve keyfini çıkarmak isteğiyle dolu olduğu için, partnerinin ne düşündüğü veya ne hissettiği onun için önemli olmayabilir. O doğasına uygun şekilde davranmaktadır ve kimliğini bu şekilde ifade etmekle kendini mutlu hissetmektedir. Bu tarihler arasında ilişkisinde sorun olan Koçların yapması gereken herşeyden önce geri planda kendilerini gözden geçirmeleri ve yanlışlarınızı dürüst bir şekilde ele almalarıdır. Fakat Güneş Balık burcunda ilerlediği için kimi Koçların bunu yapmak yerine problemlerin üstünü sıvazlamaları mümkündür. Beraberliği olmayanlar açısından bu dönemin anlamı ise çok daha farklıdır.

Aşk konusunda kısıtlamalar, endişelerden ziyade romantik paylaşımlarda bulunabileceğiniz, size farklı bir dünyanın kapılarını açabilecek, sizi kısıtlamaktan ziyade kendisine bağlayabilecek kişileri tercih etmenizdir. Bu kişi bireysel egonuzu törpülemeli size yoğun hisler beslemeli fakat asla hesap sormamalı, bugüne dek yaşamadığınız özel duyguları hissettirmeli ve cinsel anlamda uç noktalara çıkarabilmelidir. Gördüğünüz gibi bu tarihler arasında Güneşin yani öz benliğinizin ifade tarzı gizli kapaklı hareket etmeye yönelik ve aşk konusunda değişkenlik arzetmekte. Güneş astrolojik yapısı gereği kişinin yaşam gücü, odak noktaları ve kişisel istekleriyle birebir alakalı olduğu için, Balık burcundaki seyrinin bir Koç için anlamı yukarıdaki şekilde tezahür edebilir.

6 Mayıs - 17 Haziran tarihleri arasında burcunuzda geri harekete başlayacak, ciddi ilişkiler ve evlilik evinizin yöneticisi olan Venüsün seyri, ilişkiler konusunda son derece önemli bir enerji olarak Mayıs ayına damgasını vurmakta. Venüs astrolojik anlamı itibariyle, ilişkilerde paylaşımcılık, eşit hak ve özgürlükler şeklinde alışverişte bulunmak demektir. Boğa ve Terazide güçlü olan Venüs, Koç burcunda ilerlediği süreçlerde genel olarak ben merkezci davranmamız, partnerimizle paylaşımda bulunmak yerine sadece kendi isteklerimize odaklanmamız mümkündür. Bu nedenle Venüs genel anlamı itibariyle sizin burcunuzda, karşı cinsle sevgi alışverişinizde sadece kendinizi düşündüğünüz için zararlı bir enerji olarak kabul edilir. Kaldı ki bir de geri hareketini göz önüne alırsak bu durum iki misli artar. Tabi ki bu enerji sizler açısından renkli ve şanslı bir zamanın işareti gibi dursa da, konu beraberlik oldu mu, huzursuzluk çıkmaması adına dikkatli olmak gerekebilir.

Ayrıca geri hareket çekingenlik ve sosyal yönden zayıflık ve güvensizlikler yaratacağından özenli davranmak mutlaka lazımdır. İlişkisi olan Koçlar bu enerji altında, kendi arzularınızı daha fazla ön planda tutabilir, kendinize hayranlık duyabilir ve partnerinizle ortak bir bağ kurmak yerine sürekli olarak kendi isteklerinizi dayatabilirsiniz. Eğer kişisel doğanız gereği ihtiraslı ve ben merkezci bir insansanız bu etki altında talepkar davranabilir ve liderliğinizi kabul ettirmeye çalışabilirsiniz.

Fakat bu durum ilişkinizde sorunlara yol açıyorsa doğal olarak dikkatli olmak lazımdır. Bu enerjiyi doğru manada kullanmak için paylaşımcı olmaya, elinizden geldiğince sevdiğiniz insana destek olmaya, sorunlarınız için işbirliğinde bulunmaya çalışmalısınız. Eğer beraber olduğunuz kişi sizin böyle tavırlarınıza alışkınsa, o zaman epey şanslısınız demektir. Çünkü hem dilediğiniz gibi konuşabilir, hareket edebilir hem de dilediğiniz biçimde kendinizi ifade edebilirsiniz. Yani çocuksu yönleriniz, düşünmeden konuşmalarınız veya yaptığınız bazı davranışlar partneriniz tarafından olgunlukla karşılanabilir.

İlişkisi olmayanlar açısından bu dönem sıradışı ve orijinal ilişkiler yaşama veya bağlantılar kurma anlamına gelebilir. Fakat bu tarz beraberliklerin uzun ömürlü olması genelde zordur. Çünkü talepkar davranışlarınız ve gelir geçer tarzda düşünmeniz, karşı taraf üzerinde yanlış bir etki bırakmanıza yol açabilir. Kaldı ki bu enerji tüm burçları etkisi altına alacağından karşınıza çıkacak kişinin de bu yönde tavırlar göstermesi mümkündür. O nedenle ne olursa olsun estetik davranmaya çalışmanız, eşit hak ve özgürlük içinde bağ kurmayı kabul etmeniz lazımdır. Nazik ve uyumlu, sosyal açıdan çekici, çevrenizdeki insanlarla tatlı bir samimiyet içinde hoşsohbetli olduğunuz zaman karşınızdaki en soğuk insanı bile etkiniz altına almanız mümkündür. Kimi Koçlar için bu dönem eski bir aşkın yeniden alevlenmesi anlamına da gelebileceğinden bazı durumları, ayrılmanıza neden olan pürüzleri yeniden ele alarak gözden geçirebilirsiniz.

Elde ettiğiniz sonuçlara göre ilişkinin devamı sağlanabilir. Yalnız dikkat etmeniz gereken nokta Venüsün geri hareketinin bitim tarihi olan 26 Nisan 'a kadar ani kararlar almamak iyice düşünmek ve karşınızdaki insanı gözlem altına almaktır. Yine bu dönemin bekar kimi Koçlar açısından anlamı, geçici ve hiçbir kalıcılığı olmayan tarzda ilişkiler yaşama anlamında olabilir. Yaşanılan beraberlikte erotizm ön planda olacağından hevesinizin çabuk sönmesi mümkündür. İlk bakışta beğenmek hatta aşık olmak bu sürecin olabilecek bir başka yansımasıdır. Devamı ise genelde zordur. Bir başka etki özellikle bayan Koçların, kadın hakları konusunda daha sert tavırlar göstermeleri anlamına gelebilir. Bu durum ise birçok erkek için oldukça zorlayıcıdır. Yapılması gereken tabi ki doğanızı değiştirmeniz mümkün değildir. Fakat huzurlu bir dönem geçirmek istiyorsanız daha dikkatli ve uyumlu davranmaya özen göstermenizdir.
 
deep Harbi Aktif Üye
Rezzan Kiraz ikizler burcu mayıs 2011

6 Mayıs -– 17 Haziran tarihleri arasında geri hareket yapacak olan aşk evinizin yöneticisi Venüs gezegeni sizler açısından son derece önemli. Venüs gezegeninin geri hareketinin astrolojik olarak anlamı, aşk hayatınızla alakalı konularda kendinize yönelik düşünme ve kendi isteklerinizin yerine getirilmesi konusunda ısrarlı olmak demektir. Genelde geri hareket dönemlerinde kişi belli bir miktar sessizlik içinde olmayı arzulayabilir. Kafanızın içinde bazı durumları yerli yerine oturtmaya çalışmanız için, ilişkiniz olsun veya olmasın nasıl bir psikolojik ruh hali içindesiniz bunları daha yakından gözlemlemeniz için bana göre geri hareket dönemleri aslında çok faydalıdır.

Venüs gezegeni bu tarihler arasında Koç burcunda geri harekette olacağı için doğal olarak ilişkilerde tutku ön plana çıkabilir. Yaşam temponuzdan bir parça bir süreliğine uzaklaşarak ilişkinizi, partnerinize olan ilginizi, yaşadığınız beraberliğin sizler açısından anlamını, aksayan durumları bu süre içinde yerli yerine oturtmanız kolaylaşır. Aslında zaman durmuş gibi gelebilir. Yani ilişkinizde ilerleme veya olayların çözüme kavuşması gibi durumlar pek oluşmayabilir.

Fakat bu dönemi olumlu anlamda geçirmek için dikkat edilecek en önemli konu denge, uyum ve uzlaşmadan yana hareket etmek, içsel yönden kendinizi gerçekçi bir şekilde gözden geçirmek ve dürüst davranmaktır. Sizler bu süreçte bir beraberlikte gerçekten ne istemektesiniz, neler sizi mutlu ediyor veya beraberliğinizin sizin dünyanızdaki yeri nedir bunlar üzerinde düşünüp karar vermelisiniz. Kaldı ki geri hareket dönemleri bu açıdan oldukça yararlıdır. Yeter ki buna gönüllü olalım.

Diyelim ki, herşeyin üstünü sıvazladınız ve size göre ilişkinizde hiçbir problem yok. İşte geri hareket döneminde bütün sorunlar ortaya gelerek çözmeniz adına size baskıda bulunabilir. Venüs bu süreçte Koç burcunda geri gideceği için olabilecek durumlar şöyle sıralanabilir. En başta dürtüsel tavırlar içinde olabilirsiniz. Yani düşünmeden hemen aklınıza geldiği gibi hareket etmek, ilişkiye girmek veya ilişkinizde kendi bireyliğinizi mutlaka ön planda tutmak. Tabi ki bu durum beraberliğiniz açısından zorlayıcı olabilir. İlişkisi olmayanlar için bunun anlamı, kolayca bir beraberliği başlatmak ve çabucak sıkılmak. Uzlaşmaya karşı direnç anlamı taşır. Yani karşınızdaki ağzıyla kuş tutsa size yaranamaz. Bu ise ortak bir noktada buluşmanın önüne geçer. Öfke patlamaları yaşanabilir.

Yani sosyal ilişkilerinizde arkadaşlarınızla olan beraberliğinizde veya partnerinizle en ufak bir konuda çatışmaya girmeniz anlamına gelebilir. Başkalarının sizin hakkınızda ne düşündüğünü umursamamanıza yol açabilir. Başkalarının sizin gibi düşünmesini, hareket etmelerini beklemenize yol açabilir. Bencillik yapabilir. Karşınızdaki kişinin ihtiyaçları veya toplumsal hayatınızda diğer insanların sizden beklentilerini yerine getirmemeniz anlamına gelebilir. Sosyal yönden geri planda kalmaya çalışmanız bu etki altında mümkündür. Pek kimseyle sıkı fıkı olmaktan hoşlanmayabilirisiniz. Normalde meraklı, etrafıyla yakından ilgilenen bir kişi olmanıza rağmen bu süreçte bağlantı kurmak istemeyebilirsiniz.

Aktif ve girişimci bir şekilde ileriye yönelik olarak düşünmek yerine, çabucak biten ve anlam ifade etmeyen ilişkiler yaşamanıza neden olabilir. Bir diğer husus ise, geri hareketin, eski bir ilişkinin tekrar gündeme gelmesi anlamı taşıyabilir. Bu kişiyle aranızda hesaplaşmalar oluşabilir. Garip bir tutkudur. Yani kurtulmak istediğiniz halde bir türlü başarılı olamadığınız fakat bir arada olmanızın mümkün olmadığı bu ilişki Haziran ayına kadar sizi düşündüreceğe benziyor. Bu tarihler arasında başlayacak yeni bir ilişki için sizlere tavsiyem ne olursa olsun ani kararlar almamanız, öncelikle karşınızdaki kişiyi tanımanızdır. Bu beraberliği 17 Haziran tarihine kadar arkadaşça sürdürmek ve gözlemde bulunmak gayet yararlıdır.
 
deep Harbi Aktif Üye
Rezzan Kiraz Yengeç Burcu Mayıs 2011

Bir Yengeç sevdiklerini sahiplenip korumaya özen gösteren bir burcun mensubudur. Fakat kimi zaman yaşadığı acı tecrübeler ve geçmişin üzerinde bıraktığı izler nedeniyle kendi kabuğuna saklanarak kendini toparlamaya çalışabilir. Bu toparlanma sonrasında ise özgür bir şekilde kendini ifade edebilir hale gelir. Bunu yapmakta zorlanan yengeçler ise daima başkaları tarafından korunmak ve kollanmak ihtiyacı duyabilirler.

Mars gezegeninin Kova burcundaki seyrinin bir yengeç için anlamı, bu süreçte kendi kabuğundan çıkışı ve kendini toparlamak adına güçlenmeye çalıştığı zaman dilimi demektir. Tabi ki bu son derece önemli ve yararlı bir süreçtir. Fakat bu sürecin olumlu bir şekilde geçmesi ve sonuçlarının alınması için kararlılık ve beraberliğinizin niteliğine göre dikkat isteyen noktalar vardır. Şimdi bunları ele alalım.

İlişkisi mutlu ve huzurlu geçen Yengeçlerin bu enerji altında sadece bireysel istekleri doğrultusunda hareket etmeleri tabi ki beraberlikleri açısından sakıncalı olabilir. Çünkü zaten büyük bir sorunları yoktur, gayet iyi anlaşmaktadırlar. O zaman yapılması gereken eşit paylaşım içinde olmayı sürdürmeleri ve tutkularını, arzularını partnerleriyle bir arada sevgi birliği içinde devam ettirmeleridir. Ayrıca bu enerjinin kendi içindeki iyileştirme gücü ve paylaşım ihtiyacından yararlanarak sıradışı güzelliklere açık olmayı sürdürebilir, dönemi daha mutlu bir şekilde geçirebilirler. Cinsellik konusunda daha özgür yaklaşımlarda bulunabilirler. Eşleriyle birbirlerini yeniden keşfe çıkabilir ve haz duygularını sıradışı şekillerde doyurabilirler. Ayrıca maddi ve manevi konularda birbirlerine destek olarak sevgilerini çoğaltabilirler.

İlişkisinde sorun olanlarsa bu enerji altında partnerlerine karşı kendi kimlik savaşlarını vermeyi tercih etseler dahi, aslında paylaşıma hazır ruh hali içindedirler. Eğer partneriniz anlayışlı ve inatçı davranmaya birisiyse orta bir noktada buluşmak mümkündür. Tam tersi bir karakterle beraberseniz kimi zaman beklenmedik gelişmelerin oluşması mümkündür. Çünkü kafanızın içinde düşündüğünüz ve saptadığınız farklı amaçlar vardır. Fakat karşınızdaki kişiyle sürtüşme devam ettiği için kimi zaman araya mesafe koymaya çalışabilirsiniz. Hatta inatçı, sağı solu belli olmayan tarzda davranışlar gösterebilirsiniz. Bunun en önemli nedeni, onunla anlaşmaya gönüllü olduğunuz halde size karşı daha yumuşak davranmayışıdır. Yani bu tepkisel haliniz aslında bir misillemedir.

Onun bir adım geri atması halinde tatlı yanlarınızı sergilemeye çalışacağınızı söyleyebiliriz. Böyle bir durum içinde olan Yengeçlere tavsiyem ne olursa olsun karşılıklı konuşmanız ve içinde bulunduğunuz durumu onunla paylaşarak çözüm bulmaya çalışmanızdır. Yani arkadaşlık olgunuzu her ikiniz ve ilişkinizin selameti adına orta planda tutmanız ve bireysel düşünmek yerine biz kavramı içinde hareket etmenizdir. Mars Kova burcunda bu tarihler arasında cinsellik konusunda sıradışı ve farklı şeyler yaşamak istediğinizin göstergesidir. Bu durumu da partnerinizle konuşursanız, bu enerjinin agresif yönlerini güce dönüştürmüş olursunuz.

İlişkisi olmayanlar açısından bu dönemin anlamı ise, bireysel kimliğinizi kabul ettirebileceğiniz, eşit ve ortak paylaşımlar içinde olacağınız, tutkulu ve arzu dolu bir beraberliktir. Birlikte olacağınız kişiyle anlaşmaya gönüllüsünüzdür. Fakat bunun için karşınızdaki kişinin de aynı düşünce ve yaklaşımda olması kaydıyla. Bu tarihler arasında farklı ve sıradışı bir aşk sizi oldukça mutlu edebilir. Bireysel kimliğinize saygı duyan, size bugüne dek yaşadıklarınızı unutturan ve kendinizi yeniden toparlamanıza yardımcı olan bir kişi hem moralinizi yükseltici hem de iç gerginliğinizi ortadan kaldırıcı bir etki yaratabilir.

15 Mart – 21 Nisan tarihleri arasında Balık burcunda ilerlemeye başlayacak Mars gezegeni ise, bir önceki Kova sürecine göre çok daha yumuşak ve çok daha empatide bulunacağınız bir dönemin işaretidir. Bu süreçte aşkta yeni tanışmalar, ruhsal birleşimler ve gönül ilişkilerinde fedakarlık ve özverili tavırlar ön planda olmaya başlar. Bir önceki süreçteki belirsizliklerin yerini şimdi isteklerini fantezileriyle süslemek isteyen bir kişi almıştır.

Yani partnerinizle hayatın tüm karmaşık ve sıkıntılı yanlarını birlikte göğüslemek ve aşkla ilerlemek arzunuz yoğunlaşır. Kavgalar ve çatışmalardan elinizden geldiğince uzak durmaya çalışabilir, öfkelenseniz bile bunu direkt olarak göstermek yerine kendi içinizde çözümlemeye çalışmanız mümkündür. Bu enerjinin yaratabileceği bir başka psikolojik durum ise, yaşadığınız ilişkinin kalitesine göre kimi zaman boyun eğen tavırlar içinde oluşunuzdur. Yani anlaşmayı isteyen fakat bir türlü bu sağlanamadığı için üzülen çaresiz kişi görünümü içinde olabilirsiniz.

Ayrıca unutmayalım ki bu tarihler arasında aşk ve ilişkiler gezegeni Venüs Koç burcunda geri harekette olacağı için tüm enerjiniz toplum içinde kendinizi güçlü bir şekilde ifade etmektir. Yani bir yandan isteklerinizi elde etmekte zorlanırken diğer yandan ilişkide sert tavırlarla alışverişte bulunmak çelişki yaratabilir. Yapmanız gereken öncelikle ne istediğinize ve sizi neyin mutlu edeceğine karar vermenizdir. Eğer amacınız mutlu ve huzurlu olmaksa o zaman karşınızdaki kişiyle ortak bir noktada buluşmak en doğrusudur. Yani koşullarınızı kabul etmek ve bu koşullar çerçevesinde hareket etmeye çalışmak. Bunun yolu ise ne boyun eğen ne de isyan eden kişi olmamaktır.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
9B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
3
Görüntülenme
5B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Üst