Manchester United - Galatasaray Maçı (20 Ekim 1993)

manaq_kız Harbi Aktif Üye
Manchester Utd. - Galatasaray


Stad: Old Trafford
Tarih: 20 Ekim 1993

1993 yılında ilk kez düzenlenen Şampiyonlar ligi organizasyonuna katılan Galatasaray 2 ön eleme oynamak zorundaydı. İlk rakip İrlanda temsilcisi Cork City'idi. Cork City'i iki maçtada yenen Galatasarayımız şampiyonlar ligi kapısını zorlamaya başlamıştı ancak 2 ön eleme maçında rakip Manchester United'idi.

Bütün futbol oteriteleri Galatasaray'ın bu maçtan fark yiyerek ayrılacağını düşünüyordu. Yöneticiler ve oyuncularda tedirgindi bu maç öncesi.

Maç başladığında da işler pek iyi gitmiyordu; henüz maçın başında ilk golü kalemizde görmüş ve moralimiz iyice bozulmuştu. Dakikalar 20'yi gösterdiğinde ise Hamza'nın kendi kalemize attığı golle 2-0 yenik duruma düşmüştük.

Umutlarımızın tükenmeye başladığı dakikalarda sahneye Arif Erdem çıktı ve uzun yıllar jeneriklerde kullanılacak bir gole imza atarak Peter Schmeichel'ı avladı. Daha sonra sahada topa hükmeden taraf Galatasaray olmaya başladı ve Kubilay Türkyılmaz'ın golü ile 2-2 lik eşitliği sağladık.

İkinci Yarıda da üstün oynayan takım Galatasarayımızdı ve ünlü Manchester united oyuncuları taraftarları gibi oturmuş Galatasarayımızın mükemmel futbolunu izliyordu. Dakikalar ilerledikçe Galatasaray'ın baskısı arttı ve Arif'in şutunda direkten dönen topu Kubilay Türkyılmaz ağlara göndererek takımımızı 3-2 öne geçirdi.

Maçın son dakikalarıda Cantona'nın golüne engel olamayınca maçtan 3-3'lük beraberlikle ayrıldık. Maç sonunda Manchester kulubü başkanı Alp Yalman'ı küçümser bakışlarla tebrik etmiş ancak Alp Yalmanın cevabı maç kadar tarihi olmuştur: "Asıl ben sizi tebrik ederim bu kadar iyi oynayacağınızı hiç tahmin etmemiştim."
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
266
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
2
Görüntülenme
7B
abdullah t
A
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
58B
Üst