Manavgat Şelalesi

rüyam Yeni Üye
manavgatselalesi.jpg


Manavgat Şelalesi, Antalya'nın Manavgat ilçesinde Manavgat Çayı üzerinde bulunan ünlü bir şelaledir.


Antalya'ya 80 km mesafededir. Manavgat ilçesinin 3 km kuzeyinde bulunan ve adını bu ilçeden alan şelale, ırmak sularının 4-5 m'lik bir falezden düşmesiyle meydana gelir. Az bir yükseklikten dökülmesine rağmen geniş bir alan üzerinde gürül gürül akışı görülmeye değer bir manzara oluşturur. Ayrıca Manavgat Irmağı1 m besleyen kaynaklardan en büyüğü olan karstik Dumanlı kaynağı, sol kıyıdaki dik bir kayanın yüzünde bulunan küçük mağaralardan fışkırarak çıkar. Duman ve köpük halinde 15 m kadar yükselir ve ırmağa karışır.

Kent gürültüsünden uzaklaşıp doğa ile başbaşa kalmak isteyenler için şelalenin çevresinde uygun piknik alanları vardır. Ayrıca çevredeki lokantalar, taze balık yeme imkanını sunarlar. Ulaşım, Manavgat'tan kalkan minibüslerle sağlanır.Lükse kaçmak istiyosanız jipleride tercih edebilirsiniz.
 
Son düzenleme moderatör tarafından:
nomercy_gfb NeMa PrObLeMa...
manavgata giden herkesin şelale önunde bi resmi vardır..kimbilir kaç defa resmi çekildi şelalenn.. çook güzel bi yer tatil için tavsiye ederim sahile biraz mesafesi var ama yine de güzel....
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
5B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
13B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
13B
LAL
Yanıtlar
0
Görüntülenme
41B
LAL
Yanıtlar
0
Görüntülenme
7B
LAL
Üst