Manavgat Ramazan İmsakiyesi 2019 - Manavgat Sahur ve İftar Vakitleri

#1
Manavgat iftar vakti hangi saate denk geliyor? Manavgat için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Manavgat imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Feyz dolu saatlere doğru tekradan giriyoruz. Geçen seneden beri hasret kaldığımız sevgili sonunda tekrar geldi. Ramazanın kutlu saatleri mü'minleri bir birlerine yakınlaştıran bir aydır. Ramazan'ın başı esirgeme, ortası mağfiret ve sonu da cehennem ateşinden halas olma ayıdır. Allahü Teala'nın biz müslümanların üzerine farz kıldığı oruç vazifesinin mesuliyetini yerine getirmek isteyen insanlar bu görevin kural ve kaidelerini detaylı şekilde anlamalı ve bu kurallara göre hareket etmelidir.

Oruç saati imsak saatinde okunan ezanla başlar. İmsak ezanından evvel oruç tutmak isteyen insanların yediği yemeğin adına sahur yemeği denmektedir. Yemek yendikten sonra, imsak vakti ezan okununca niyet edilir ve akşam ezanına dek bir şey yenip içilmez. Akşam ezanı okununca ise iftar yemeği yenir. Bu yemeğin yendiği vakte iftar vakti adı verilmektedir.

Bu konumuzda Manavgat ilçesi için Diyanet İşleri Başkanlığının hesaplanmış iftar ve sahur saatlerine erişebilirsiniz.

Allahü Teala şimdiden herkesin tuttuğu ve tutacağı oruçları yüce dergahında kabul eylesin.

Manavgat İmsakiyesi 2019Mayıs'ın 6. günü yani Pazartesi gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. 29 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (31 Mayıs'ı 1 Haziran'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 4 Haziran Salı günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Manavgat için Bayram Namazı vakti : 06:14

Yukarıdaki bilgiler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın internet sitesinden elde edilmiştir.

İftar Duası
 
Top