Machu Picchu İnka Yolu Nerededir

İnka yolu nerededir? İnka yolu olarak bilinen tarihi yapı Güney Amerika'da Peru topraklarında bulunan Urubamba vadisinde yer alır.

İnka yolu nerededir?​

Dünya medeniyetinin görenleri hayrete düşüren yeni keşiflerinden biri Güney Amerika’da yükselmektedir. Bu keşif, İnka İmparatorluğu’nun kayıp şehri Machu Picchu’dur. Peru’da, yapılışının üzerinden neredeyse altı yüzyıl geçtikten sonra fark edilen bu şehir, şimdilerde bilim adamlarına İnkalar hakkında yeni ipuçları veriyor.

Machu Picchu; Peru’nun Cusco şehrinin 80 km kuzeybatısında; Urubamba Nehri’nin aktığı Urubamba Vadisi üzerindeki dağlardan birinin zirvesinde, 2.430 m yükseklikte kurulmuştur. Tarihi öneminin yanında görsel güzelliğiyle de dünyanın dikkatini çekmiş durumdadır. Öyle ki şehir panoramasına bakıldığında, dikkati onlarcasının arasından üç rengin üstünlüğü çeker: yeşil, mavi ve beyaz. Dağların, ormanların ve kalıntıları saran bitkilerin canlı yeşili, berrak gökyüzünün mavisi ve elinizi uzattığınızda dokunabileceğinizi sandığınız bulut kümelerinin ve ansızın etrafınızı saran sis tabakasının beyazı... Doğanın insan zekâsıyla birleştiği bu mistik şehir, her bir köşesiyle keşfedilmeyi bekliyor.

Machu Picchu İnka Yolu
 
Son düzenleme moderatör tarafından:

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
8B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
5B
Yanıtlar
1
Görüntülenme
4B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Üst