Filmleri Leyla Lidya Tuğutlu - Leyla Lydia Tuğutlu Kimdir - Leyla Lidya Tuğutlu'nun Hayatı

Ömer
Yönetici
Leyla Lidya Tuğutlu Kimdir ?
leylalidyatugutlu.jpg

Leyla Lydia Tuğutlu, 29 Ekim 1989 tarihinde Almanya'nın Berlin kentinde dünyaya geldi. Türk bir babanın ve Alman kökenli bir annenin kızıdır. İlk okula Türkiye'de başladıktan sonra piyano dersleri almaya başladı. Konservatura da yarı zamanlı olarak devam etti. 5 yıl müzik ve keman dersleri aldı. Bu süre içerisinde bir model ajansında çalıştı. Anadolu Lisesi mezunu olan Tuğutlu, üniversiteye başladığında konservatuarı bırakarak ilgi alanı olan manken ve fotomodelliğe başladı.Halen İstanbul Üniversitesi'nde Alman Dili ve Edebiyatı öğrencisidir. Türkçe, İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Miss Turkey 2008 Güzellik Yarışmasında Leyla Lydia Tuğutlu birinci oldu. Türkiye'nin en güzel kızına tacını, yarışmanın jüri üyesi Paris Hilton taktı. 12 Aralık 2008 tarihinde Türkiye'yi Güney Afrika'nın Johannesburg kentinde yapılacak olan Miss World yarışmasında temsil etti. 2005'te Best Model of Turkey yarışmasında Best Promising seçilerek 2006'da Çin'de yapılan Miss Tourism Queen International'da 'Princess' ödülüne layık görülmüştür. Fashion TV Moda Oskarları 2007'de "Gelecek vaad eden model" seçildi.

2009 yılında atv ekranlarında kısa bir süre yayınlanıp, gösterimden kaldırılan Es-Es isimli dizide, esas oğlan Uras Solmaz'ın sevgilisi İrem karakterini canlandırmıştır.

Doğum tarihi: 29 Ekim 1989 (1989-10-29) (20 yaşında)
Doğum yeri: Berlin
Boyu: 1.75
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
6B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
8B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
6B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
4B
Üst