Lefkoşa Ramazan İmsakiyesi 2021 - Lefkoşa Sahur ve İftar Vakitleri

Lefkoşa iftar vakti hangi saate denk geliyor? Lefkoşa için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Lefkoşa imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Bereketli demlere doğru gene yaşamak üzereyiz. Bir senedir yolunu gözlediğimiz konuk nihayetinde tekrar şeref buyurdu. Ramazan ayı müslümanları bir birine yaklaştıran bir aydır. Ramazan'ın başı merhamet, ortası bağışlanma ve sonu da cehennem ateşinden kurtulma ayıdır. Cenab-ı Allah'ın biz müslümanların üzerine şart kıldığı oruç ibadetinin yükümlülüğünü yerine getirmek isteyen mü'minler bu görevin nasıl yapıldığını detaylı şekilde anlamalı ve ona göre davranmalıdır.

Oruç farizesi imsak saatinde okunan ezan ile başlar. İmsak ezanından önce oruç tutmak isteyen insanların yediği yemeğin adına sahur yemeği denir. Yemek yendikten sonra, imsak vakti ezadan sonra oruca niyet edilir ve akşam ezanı okununcaya kadar hiç bir şey yiyip içilmez. Akşam ezanı vakti girdiğinde ise iftar yemeği yenir. Orucun açıldığı zamana iftar vakti denir.

Bu sayfamızda Lefkoşa kenti için Diyanet İşleri Başkanlığınca tespit edilmiş iftar ve sahur saatlerine erişebilirsiniz.

Rabbimiz şimdiden hepinizin tuttuğu ve tutacağı oruçları yüce katında makbul eylesin.

Lefkoşa İmsakiyesi 2021​

lefkoşa imsakiye

Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Lefkoşa için Bayram Namazı vakti : 06:14

Yukarıdaki saatler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın internet sitesinden elde edilmiştir.

İftar Duası
iftar duası
 

Benzer Konular

Üst