LeBron & Shaq bir arada!

hortLak c ε ή κ
NBA'de yılın takası gerçekleşmek üzere! Phoenix Suns ile Cleveland Cavaliers üç oyuncuyu kapsayan bir takas üzerinde prensip anlaşmasına vardı.

Buna göre Suns, 37 yaşındaki yıldız pivotu Shaquille O'Neal'ı Cleveland Cavaliers'a gönderip karşılığında veteran pivot Ben Wallace ile Karadağlı guard/forvet Sasha Pavlovic'i kadrosuna katacak. Suns ayrıca Cavaliers'ın 2009 draftındaki 46. sıradaki seçim hakkının yanısıra 500 bin dolar nakit para alacak.

Ohio ekibinde böylece LeBron James ve Shaquille O'Neal gibi iki üst düzey isim bir araya gelecek. Bu ikiliyi Mo Williams ile Zydrunas Ilgauskas da destekleyecek.

Özellikle Orlando Magic ile oynanan konferans final serisinde Dwight Howard karşısında savunma sorunu yaşayan Cavaliers, bu takasla Ilgauskas ve O'Neal gibi iki üst düzey pivotla ligin en etkili uzun rotasyonlarından birine sahip oldu.

Kulislerde, Cavaliers'ın, pivot harekatı konusunda ilk hedeflerinin O'Neal olduğu ancak yıldız oyuncuda sorun çıkması durumunda rotayı New Orleans Hornets pivotu Tyson Chandler'a çevirecekleri iddia edildi.

Kontratının son yılında bulunan ve son yılında 20 milyon dolar alacak olan Shaquille O'Neal, gelecek yaz serbest kalacak ve böylece free agent piyasasının çok aktif olacağı 2010 yaz döneminde Cavaliers'ın salary cap anlamında da önemli bir avantajı olacak.

Orlando Magic, Los Angeles Lakers, Miami Heat ve Phoenix Suns'ın ardından NBA kariyerindeki beşinci takımına giden Shaquille O'Neal, 2000, 2001 ve 2002 yıllarında Lakers'da, 2006 yılında ise Heat'te olmak üzere toplam 4 kez şampiyonluk sevinci yaşadı.

Daha önce 2010 yılında emekli olacağını açıklayan Shaq, ligde 6 kez en iyi pivot ödülünü alarak bu alanda rekor kırmıştı

Not : Shaq, 37 yaşında olmasına rağmen bu yaz ağırlık salonundan çıkmıyor ve seyretmek için Amway Arena'ya geldiği Orlando Magic'in playoff maçlarında fizik olarak oldukça hazır bir görüntü çizdi. Görünen o ki kariyerini şampiyonlukla noktalamayı kafasına koymuş.

Ilgauskas'tan stil olarak çok farklı olan Shaq, bu yaşına rağmen hala bire bir durdurulması çok zor bir isim ve Suns ile geçtiğimiz sezon, özellikle All-Star arasının ardından oldukça başarılı bir grafik çizdi.

LeBron ile Shaq aynı anda sahadayken hücumda Shaq ile LeBron'u karşı karşıya oynatmak, ikili sıkıştırma olmadan savunulması çok zor olan bu ikilinin çok etkili olmasına neden olabilir...

TheMusty MaJestY
bence herşeye rağmen bu transferle cleveland şampiyonluk şansında shaq kadar büyük bir adımla öne geçti

herşeye rağmen diyorum çünkü yok shaq yaşlandı yok iki yıldız yanyana olmaz helede lebronla! yok shaq ayak uyduramaz diyenler var

ben hiçbirine katılmıyorum Cleveland inanılmaz doğru bir iş yapmıştırr 1,5 eksiği vardı 1 ini kapattı özellikle bu yıl orlando ve howard karşısında gördük clevelandı Lebron herşeyi yapıyorr ama tek yapamadığı şeyide shaq yapıcak artık

her ne kadar yaşlanmış olsa da shaq bu yıl onun son yılı olacağı için şampiyonlukla iz bırakıp gitmek isteyecektir ve hırslanıcaktır ayrıca çok iyi çalıştığı söyleniyor zaten özellikle all-stardan sonra performanslarını gördük hala 40 lı sayılar atabiliyor üstelikde bunu suns gibi tempolu bir takımda yaptı

cleveland bu transferle şampiyonlukta bir adım öne geçti açıkcası gönül ister ki hido da cleveland a geçse.. ki onun yerinde oynayan d. west ten kat kat iyi oyuncu hidoo ama zor gözüküyor