Kütahya Ramazan İmsakiyesi 2021 - Kütahya Sahur ve İftar Vakitleri

Kütahya iftar vakti hangi saate denk geliyor? Kütahya için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Kütahya imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Feyz dolu günlere doğru tekradan tatmak üzereyiz. Geçen yıldan beri hasret kaldığımız misafir sonunda kapımızı yine çaldı. Ramazan ayı mü'minleri bir birlerine yakınlaştıran bir aydır. Ramazan'ın başı esirgeme, ortası affedilme ve sonu da cehennem azabından kurtulma ayıdır. Yüce Rabbimizin biz müslümanların üzerine farz kıldığı oruç farîzesinin mesuliyetini edâ etmek isteyen müslümanlar bu farizenin şartlarını detaylı şekilde anlamalı ve ona göre davranmalıdır.

Oruç ibadeti imsak saatinde okunan ezan ile başlar. İmsak ezanından önce oruç tutmak isteyen mü'minlerin yediği yemeğe sahur yemeği denmektedir. Sahur yapıldıktan sonra, imsak vakti ezadan sonra niyet edilir ve akşam ezanı okununcaya kadar bir şey yenip içilmez. Akşam ezanı olduğunda ise iftar yemeği yenir. Orucun açıldığı zamana iftar saati denmektedir.

Bu sayfamızda Kütahya şehri için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hesaplanan iftar ve sahur saatlerine ulaşabileceksiniz.

Rabbim şimdiden hepinizin tuttuğu ve tutacağı oruçları yüce dergahında makbul etsin.

Kütahya İmsakiyesi 2021​

kütahya imsakiye

Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Kütahya için Bayram Namazı vakti : 06:21

Konumuzda bulunan saat bilgisi Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sitesinden alınmıştır.

İftar Duası
iftar duası
 
Üst