Köprüler kaç gün ücretsiz?

mahir Harbi Aktif Üye
Köprüler kaç ay ücretsiz?

Fatih Sultan Mehmet (FSM) köprüsündeki bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle yoğunlaşan trafiği rahatlatmak amacıyla yürürlüğe konulan FSM ve Boğaziçi köprülerinde ücretsiz geçiş uygulaması saat 00.00'dan itibaren başladı.
Fatih Sultan Mehmet (FSM) ve Boğaziçi köprülerinde dün gece başlayan ücretsiz geçiş uygulamasının trafik sıkışıklığında, kısmi bir rahatlamaya yol açtığı bildirildi.

Köprüler 17 Eylül'e kadar ücretsiz olacak...

FSM köprüsündeki bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle yoğunlaşan trafiği rahatlatmak amacıyla yürürlüğe konulan ücretsiz geçiş uygulaması, dün gece 00.00 itibariyle başladı.

Gişelere ''17 Temmuz Salı günü saat 00.00'dan itibaren bakım çalışmaları süresince köprü geçişleri ücretsizdir'' yazılı pankartlar asıldı. Sürücüler, köprü yolu üzerindeki elektronik levhalar aracılığıyla da bilgilendirildi.

Geçişlerin ücretsiz olmasına paralel olarak, FSM üzerindeki gişelerde de yeni bir düzenlemeye gidildi. Gişe alanındaki yığılmaların engellenmesi ve şerit disiplininin sağlanabilmesi amacıyla mevcut 22 gişeden 15'i kapatılarak, geçişler ikisi Etiler katılımında olmak üzere toplam 7 gişe üzerinden sağlanmaya başlandı.

Ücretsiz geçiş uygulamasından haberdar olmayan ve KGS gişelerinde ödeme yapmaya çalışan bazı vatandaşlara görevli trafik polisleri uygulama hakkında bilgi verdi.

Bu arada, gişelerden ücretsiz geçiş uygulamasının köprü girişlerindeki trafik sıkışıklığında kısmi bir rahatlamaya yol açtığı yetkililerce bildirildi. Ancak, köprü girişlerinde, çok uzun olmamakla birlikte araç kuyrukları oluştuğu görüldü.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
65B
Üst