Konya Ramazan İmsakiyesi 2021 - Konya Sahur ve İftar Vakitleri

Konya iftar vakti hangi saate denk geliyor? Konya için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Konya imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Kutlu anlara doğru bir kez daha giriyoruz. Geçen yıldan beri yolunu gözlediğimiz konuk çok şükür kapımızı yine çaldı. Ramazan ayı insanları bir birlerine yakınlaştıran bir aydır. Ramazan'ın başı esirgeme, ortası mağfiret ve sonu da cehennem azabından halas olma ayıdır. Cenab-ı Hakk'ın biz müslümanların üzerine şart kıldığı oruç vazifesinin yükümlülüğünü îfâ etmek isteyen mü'minler bu farizenin şartlarını detaylı şekilde anlamalı ve bu kurallara göre hareket etmelidir.

Oruç farizesi imsak vaktinde okunan ezanla başlar. İmsak ezanından evvel oruç tutmak isteyen müslümanların yediği yemeğin adına sahur yemeği denmektedir. Sahur yemeği yenip, imsak vakti ezan okununca oruca niyet edilir ve akşam ezanına dek bir şey yenip içilmez. Akşam ezanı vakti girdiğinde ise iftar yemeği yenir. Orucun açıldığı zamana iftar saati adı verilmektedir.

Sitemizin bu sayfasında Konya kenti için Diyanet İşleri Başkanlığının tespit edilen iftar ve sahur vakitlerine ulaşabilirsiniz.

Cenab-ı Hakk şimdiden herkesin tuttuğu ve tutacağı oruçları yüce katında kabul eylesin.

Konya İmsakiyesi 2021​

konya imsakiye


Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Konya için Bayram Namazı vakti : 06:14

Konumuzda yer alan veriler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın resmi sitesinden elde edilmiştir.

İftar Duası
iftar duası
 

Benzer Konular

Üst