Kolsuz Kazak Yapılışı

cicozz Çocukluk cicozlarda saklı
Kolsuz Kazak Yapılışı Açıklamalı
Beden: 38
Malzemeler:
ANCHOR “Anatolia” El Örgü İpliği
(%100Akrilik)
Yaklaşık 300 gr. # 1035 Siyah
3,5 numara 1 çift örgü şişi.
3.5 numara yuvarlak örgü şişi.
3,5 numara örgü tığı.

Kullanılan Örgüler:
Çift lastik – Düz örgü – Tığ örgüsü
Ölçü : 24 ilmek – 30 sıra 10 cm’ eşittir.
UYGULAMA
Arka : Örgü şişine 90 ilmek atarak, 17 sıra çift lastik örün. 18. sırada
çift lastik örün, aynı zamanda eşit aralıklarla 10 adet ilmek arttırırı.
19. sıradan itibaren 60 sıra düz örgü örün. (Düz örgü, örgü sonuna kadar devam edecek). 61. sıradan itibaren koltuk için iki kenardan, her 2. sırada sırasıyla 3-3-2 ve 1 ilmek keserek örgüye devam edin. Orgu boyu koltuk kesiminden itibaren
17 cm. 50 sıra olduğu zaman, arka yaka için örgü ortasından, 52 ilmeği bir kerede kesin. Sağ tarafı beklemeye alın. Sol omuz için örgü şişinde kalan 15 ilmek üzerinden 4 sıra örerek ilmekleri bir kerede kesin. Aynı şekilde beklemede olan sağ omuzu örün.
Ön : Örgü şişine 90 ilmek atarak, 17 sıra çift lastik örün. 18. sırada çift lastik örün, aynı zamanda eşit aralıklarla 10 adet ilmek arıtırın.
19. sıradan itibaren 32 sıra düz örgü örün. (Düz örgü, örgü sonuna kadar devam edecek). Ön “V” roba için örgüyü 2 eşit parçaya ayırın. Sağ tarafı beklemeye alın. Sol taraf “V” roba için ön ortasından 33. ve sonraki her 3. sırada 26 kere 1 ilmek keserek örgüye devam edin. Bu arada örgü boyu çift lastikten itibaren 20 cm. 60 sıra olduğu zaman, sol kenardan koltuk kesimini arkada olduğu gibi aynen uygulayarak örgüye devam edin.
Örgü boyu koltuk kesiminden itibaren 18 cm. 54 sıra olduğu zaman kalan 15 ilmeği omuz için bir kerede kesin. Aynı işlemleri ters uygulayarak, beklemede olan sağ tarafı örün.
Ön Roba : Örgü tığı ile verilen 1 no.’ lu motif şemasını takip ederek, 13 adet motif örün. Aynı şekilde 2 no.’lu motif şemasını takip ederek 2 adet ve 3 no.’lu motif şemasını takip ederek, 3 adet motif örün. Aynı zamanda motitleri örerken, ön roba için verilen motif birleştirme tablosunu takip ederek motifleri birleştirin.
Bitirme : Örgü parçalarını ölçüleriyle sabitleyip nemli bezle örterek, kurumaya bırakın. Omuzları birleştirin. Yan dikişleri birleştirin.
Roba parçasını, örgü tığı ile ön “V” roba kenarına ve arka yaka (omuz) kenarlarına birleştirin.
Yaka bantı için, arka sağ omuzdan başlayarak, yaka kenarından, eşit aralıklarla, arkadan 40 ve önden (tığ örgü motif kenarından) 52 ilmek alın. Yuvarlak örgü şişine geçirin. Toplam 92 ilmek üzerinden, yuvarlak sıralar halinde 20 sıra çift lastik örerek, ilmekleri bir kerede kesin.
Kol kenarlarını örgü tığı ile 1 sıra tığlayın.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
13B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
5B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
22B
Üst