Kocaeli Ramazan İmsakiyesi 2021 - Kocaeli Sahur ve İftar Vakitleri

Kocaeli iftar vakti hangi saate denk geliyor? Kocaeli için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Kocaeli imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Feyz dolu ufuklara doğru gene kanat çırpıyoruz. Geçen seneden beri yolunu gözlediğimiz konuk sonunda tekrar geldi. Ramazanın kutlu saatleri müslümanları bir birine yakınlaştıran bir aydır. Ramazan'ın başı esirgeme, ortası bağışlanma ve sonu da cehennem azabından kurtuluş ayıdır. Yüce Rabbimizin biz müslümanların üzerine şart kıldığı oruç ibadetinin sorumluluğunu îfâ etmek isteyen müslümanlar bu ibadetin şartlarını iyice idrak etmeli ve bu kurallara göre hareket etmelidir.

Oruç saati imsak vaktinde okunan ezan ile başlar. İmsak ezanından önce oruç tutan mü'minlerin yediği yemeğe sahur yemeği denir. Sahur yemeği yenip, imsak vakti ezan okunduktan sonra oruç için niyet edilir ve akşam ezanı okununcaya kadar bir şey yenip içilmez. Akşam ezanı olduğunda ise iftar yemeği yenir. Bu yemeğin yendiği vakte iftar saati denir.

Sitemizin bu sayfasında Kocaeli ili için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hesaplanan iftar ve sahur vakitlerine ulaşabilirsiniz.

Mevlam şimdiden tüm mü'minlerin tuttuğu ve tutacağı oruçları yüce katında makbul eylesin.

Kocaeli İmsakiyesi 2021​

kocaeli imsakiye


Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Kocaeli için Bayram Namazı vakti : 06:19

Yukarıda bulunan saat bilgisi Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sitesinden elde edilmiştir.

İftar Duası
iftar duası
 

Benzer Konular

Üst