Knight Online Sorun ve Çözümleri

cicozz Çocukluk cicozlarda saklı
Selamün Aleyküm ve Rahmetullahi arkadaşlar uzun zamandır böyle 1 konu açma fikrim vardı fakat çözemedigim bir hata oldugu için biraz bekledim. En sonunda o hatayı da deneme ve yanılma yoluyla çözdüm. Şimdi gelelim Başlıca hatalara ve çözümlerine... Knight online oynayanlar mutlaka bilir. Knight Online = Hata Online de diyebiliriz. İşte şu ana kadar karşılaştıgım hatalar ve çözümleri...
1-) X-Trap Hatası: Güya oyunu güvenli oynanması için çıkmıştı fakat son derece ızdırap olmaya başlamıştı. Herkes kendi kafasından çözüm önerileri sunmuştu. Kimisi format at, kimisi sil yeniden yükle vs.. gibi şeyler. İşte bu hatanın çözümü:
Başlat/Çalıştır/ cmd yazıp enter diyoz. Çıkan siyah msdos ekranına. ipconfig/flushdns yazıyoruz ve enter diyoz. Sorununuz geçmiştir. İyi oyunlar. Tekrar verirse yine aynı işlemi yapalım.
2-) Charımızın askıda kalma olayı: Tamamen kendim buldum. Genelde bu hatayı DC olduktan sonra oyuna girerken verir. Hatayi almamak için. Dc olunca tamam demeyin. CTRL+ALT+DEL basıp knightonline.exe proğramını sonlandırın. Tekrar girişte charınız askıda kalmayacaktır.
3-) DC sorunları: Tamamen k2 den veya kendi netinizden olmuş bir sorundur. Geçicidir. Meraklanmaya gerek yok.
4-) Lag sorunu: Bu oyunda iki şirketten çekiyoz Birisi k2 network, Digeri Türk Telekom. Bu sorunda bizim elimizden bişey gelmez. Oturup internette sörf yapıp. Msnde unuttugumuz arkadaşlarla sohbet edebiliriz.
5-) FtpOpenFile Error Hatası Çözümü :
- Knight Online Sitesinden İndirmeyin .
- Knight Online Sitesinden İndirirken İndirmeyi Tamamlandıktan sonra Dosyalar Eksik Oluyor .
Örnek : Data , HackShield Dosyası Eksik Oluyor .
Ben knight Online Sitesinden İndirmiştim FtpOpenFile Error Hatası Veriyordu . HackShield ve Data Dosyası Eksikti Yükledim Sorun Çözülmüştü ve Oyun'a girdim :)

6-) Program is outdated or......... : Diye devam eden bir sorun var. Ben bunun çözümünü bulmadan önce neler yaptıgımı anlatayım isterseniz.
1- knighti sildim tekrar yükledim sorun çözülmedi...
2- tekrar kaldirip konumunu degiştirdim yine sorun çözülmedi.
3- format attım sorun çözüldü fakat bir süre sonra tekrar vermeye başladı sorunu.
4- kafayı yedim tüm interneti araştırdım hep bu sorunu alanları gördüm fakat çözümünü veren cevaplar görmedim. Herşey üyeleri için. İŞte bu başbelası sorunun kolay çözümü:
Başlat / Proğramlar / knight Online / Options açıyoz. En üstteki path versiyonu yazan yeri 1 düşürüyoz. mesela 1505 pathteysek. orayı 1515 yapıp ok diyoruz. Oyunu açınca 1464. patch tekrar yüklenecektir ve sorunsuz şekilde oyununuzu oynayınız.

alıntıdır.

RuFi Üye
ßazıLarı Çok Eski biLgiLer Çok eski PatchLerden Kalmış Eserler.
Şuanda Daha Farklı Bir hal aldı
SorunLar için bana uLaşabiLirsiniz Kolay gelsin.

seyy Yeni Üye
ßen charımı oyuna sokmak ıcn enter a bastqm da dc yazsı qelıyor we oyuna qıremıorm 1 qundur bu durum dewam edıyor yardmcı oLabLcek bı arkadas var mı ?