Kırıkkale Ramazan İmsakiyesi 2021 - Kırıkkale Sahur ve İftar Vakitleri

Kırıkkale iftar vakti hangi saate denk geliyor? Kırıkkale için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Kırıkkale imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Hayır dolu dakikalara doğru yine yaşamak üzereyiz. Geçtiğimiz yıldan beri özlediğimiz misafir nihayetinde tekrar geldi. Ramazan insanları bir birlerine yakınlaştıran bir aydır. Ramazan'ın başı merhamet, ortası bağışlanma ve sonu da cehennem azabından kurtulma ayıdır. Cenab-ı Allah'ın biz müslümanların üzerine şart kıldığı oruç ibadetinin sorumluluğunu îfâ etmek isteyen müslümanlar bu farizenin kural ve kaidelerini etraflıca öğrenmeli ve bu kurallara göre hareket etmelidir.

Oruç ibadeti imsak vaktinde okunan ezan ile başlar. İmsak ezanından önce oruç tutmak isteyen insanların yediği yemeğin adına sahur yemeği adı verilir. Sahur yapıldıktan sonra, imsak vakti ezan okunduktan sonra oruca niyet edilir ve akşam ezanı okununcaya kadar hiç bir şey yeyip içilmez. Akşam ezanı okununca ise iftar yemeği yenir. Bu yemeğin yendiği vakte iftar saati denmektedir.

Burada Kırıkkale ili için Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanmış iftar ve sahur vakitlerine ulaşabilirsiniz.

Rabbim şimdiden tüm mü'minlerin tuttuğu ve tutacağı oruçları yüce katında kabul eylesin.

Kırıkkale İmsakiyesi 2021​

kırıkkale imsakiye
Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Kırıkkale için Bayram Namazı vakti : 06:06

Yukarıdaki saat bilgisi Diyanet İşleri Başkanlığı'nın internet sitesinden alınmıştır.

İftar Duası
iftar duası
 
Üst