Kipa 2 bin kişi işçi alımı

Ömer
Yönetici
Kipa 2 bin kişi işçi alımı 2010
Tesco Kipa, bu yıl 2 bin yeni personel istihdam etmeyi planlıyor.
Tesco Kipa'dan yapılan açıklamada, 2009 yılında ekonomide ciddi bir yavaşlamaya yol açan ekonomik krize rağmen Tesco Kipa'nın müşterileri için değer yaratan projeleri ve alışveriş fırsatlarını hayata geçirdiği belirtildi.

Açıklamada, yatırımlarına devam eden Tesco Kipa'nın, Nevşehir, Pendik, Balıkesir ve Ankara'da yeni hipermarket mağazalarının açılışlarını gerçekleştirdiği, Pendik Pendorya mağazası ile birlikte İstanbul'daki Kipa hipermarketlerin sayısının 3'e ulaştığı ve Kipa'nın bu yıl ayrıca yeni mağazalar açma hedefi doğrultusunda yaklaşık 200 bin metrekare arazi satın aldığı anımsatıldı.

38'i hipermarket, 69'u ekspres olmak üzere toplam 107 mağazası, 230 bin metrekare net satış alanı ile Türkiye'de 7 bin 500 kişiye istihdam sağlayan Tesco Kipa'nın son 12 ayda da bin kişiye iş imkanı sunduğu belirtildi.

Açıklamada, Tesco Kipa'nın, 2010 yılında 2 bin yeni personel istihdam etmeyi planladığı kaydedildi.

Karbon emisyonunu yarı yarıya azaltan hibrit araçlar kullanmaya başlayan Tesco Kipa'nın, 2020 yılına kadar tüm Kipa mağazalarının ve Torbalı'daki dağıtım merkezinin atmosfere yaydığı toplam karbon miktarının yüzde 50 oranında azaltılmasının hedeflendiği, Kipa'nın, Tesco'nun Avrupa'daki tüm mağazaları arasında en fazla enerji tasarrufu elde eden şirketi olduğu vurgulandı.

Açıklamada, aynı zamanda Türkiye'deki yerel üreticileri destekleme noktasında 2009 yılında 250 Kipa tedarikçisinin desteklenerek 1 milyon dolar eşdeğerinde yatırım yapıldığı belirtildi.

Tesco Kipa Üst Yöneticisi (CEO) Paul Ritchie, 2010 hedeflerine ilişkin değerlendirmesinde, global ekonomideki gelişmeye paralel olarak perakende sektörünün pozitif bir gelişim sürecine gireceğine inandıklarını belirterek, ''Kipa olarak yeni yılda da müşteri odaklı hizmet anlayışımız, uluslararası know-how'ımız, çevre dostu perakendecilik yaklaşımımızla müşterilerimizin hizmetinde olmaya devam edeceğiz'' dedi.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
13B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
4B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
7B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
1B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Üst