Kilis Ramazan İmsakiyesi 2021 - Kilis Sahur ve İftar Vakitleri

Kilis iftar vakti hangi saate denk geliyor? Kilis için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Kilis imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Mübarek saatlere doğru bir kez daha girmek üzereyiz. Geçen yıldan beri yolunu gözlediğimiz misafir elhamdülillah tekrar geldi. Ramazanın kutlu saatleri müslümanları bir birine yakınlaştıran bir aydır. Ramazan'ın başı esirgeme, ortası affedilme ve sonu da cehennemden kurtulma ayıdır. Cenab-ı Hakk'ın bizlerin üzerine farz kıldığı oruç vazifesinin yükümlülüğünü îfâ etmek isteyen mü'minler bu farizenin rukunlarını detaylı şekilde bilmeli ve ona göre davranmalıdır.

Oruç ibadeti imsak saatinde okunan ezan ile başlar. İmsak ezanından önce oruç tutmak isteyen mü'minlerin yediği yemeğe sahur yemeği denir. Sahur yapıldıktan sonra, imsak vakti ezadan sonra oruç için niyet edilir ve akşam ezanına dek bir şey yeyip içilmez. Akşam ezanı okunduğunda ise iftar yemeği yenir. Bu yemeğin yendiği vakte iftar vakti denir.

Burada Kilis şehri için Diyanet İşleri Başkanlığının hazırlanan iftar ve sahur vakitlerine ulaşabileceksiniz.

Cenab-ı Hakk şimdiden hepimizin tuttuğu ve tutacağı oruçları ulu katında kabul eylesin.

Kilis İmsakiyesi 2021​

kilis imsakiye


Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Kilis için Bayram Namazı vakti : 05:57

Konumuzda bulunan saat bilgisi Diyanet İşleri Başkanlığı'nın resmi sitesinden elde edilmiştir.

İftar Duası
iftar duası
 

Benzer Konular

Üst