Kibir ile ilgili Güzel Sözler

Ömer
Yönetici
Kibirle ilgili Sözler

Evveli korku, sonu özür olan bir günah, kulu Hakk'a yakınlaştırır. Evveli güven, sonu kibir olan bir ibadet kulu Hakk'tan uzaklaştırır.

Kalbinde hardal tanesi ağırlığında kibir bulunan kimse cennete giremez. | Hadis-i Şerif, Müslim

Bir kimsenin kalbinde ne kadar kibir varsa, o kadar noksanlık var demektir.

Ne kadar kibirli dursa da bardağın önünde eğilir çaydanlık. Öyleyse bu büyüklenme niye? Bu kibir, bu gurur niçin?(İmamı Gazali)

Kibir ruhta bir kirdir.

Kibir, bele bağlanmış taş gibidir.. Onunla ne yüzülür, ne de uçulur : Hacı Bayram-ı Veli

Kibir ve bencillik yenilginin başlangıcıdır. Bunların olduğu yerde mutluluk olmaz. -Ruby Ayres

Kibir ve gururla haddi aşanı Cenab-ı Hak yerden yere çarpar. Hz. Ömer

Cehennemin dibine giden yollar, kibir tepelerinden geçer.. | A.Tolga Akpınar

İnsanı sona ve felakete götüren hiçbir şey yoktur ki içinde Kibir olmasın..

Bir insan ne derece yüksekten bakarsa kibir sahibi ise kalbinde insanlara karşı o kadar hiddet ve kin taşır.

Kibir, kulun Allah'ın azabından emin olduğunu gösterir. Azaptan emin olmak ise felâketlerin en büyüğüdür. İmamı Gazali

Küçük insanların kibir ve gururları büyük olur. Voltaire

Kibir, şirkin kardeşidir.

İğneyle bir dağı yerinden sökmek, bir kalbden kibri çıkarmaktan daha kolaydır...

Ne kadar yüksekten uçarsan... düştüğün zaman o kadar incinirsin... Kibri Bırak, Alçak gönüllü OL..!

Kibri, hıyaneti ve kul borcu olmayan mümin, Cennete girer. Hadis / Nesai

soğan gibidir kibir, en dış kabuğunu atınca, "dış kabuğu attım" kibri gelir, bunu atarsın, "dış kabuğu attım kibrini de attım" kibri gelir.. Senai Demirci