Kastamonu Ramazan İmsakiyesi 2021 - Kastamonu Sahur ve İftar Vakitleri

Kastamonu iftar vakti hangi saate denk geliyor? Kastamonu için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Kastamonu imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Feyz dolu demlere doğru yine kanat çırpıyoruz. Geçtiğimiz yıldan beri hasret kaldığımız sevgili sonunda tekrar şeref buyurdu. Ramazan günleri mü'minleri bir birlerine yaklaştıran bir aydır. Ramazan'ın başı merhamet, ortası affedilme ve sonu da cehennem ateşinden kurtulma ayıdır. Yüce Rabbimizin biz müslümanların üzerine şart kıldığı oruç farîzesinin sorumluluğunu yerine getirmek isteyen mü'minler bu farizenin rukunlarını etraflıca anlamalı ve bu kurallara göre hareket etmelidir.

Oruç zamanı imsak saatinde okunan ezanla başlar. İmsak ezanından evvel oruç tutan insanların yediği yemeğe sahur yemeği denir. Sahur yemeği yenip, imsak vakti ezan okunduktan sonra oruca niyet edilir ve akşam ezanı okununcaya kadar hiç bir şey yeyip içilmez. Akşam ezanı okunduğunda ise iftar yemeği yenir. Bu vakte iftar vakti denir.

Sitemizin bu sayfasında Kastamonu kenti için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hesaplanmış iftar ve sahur saatlerine erişebileceksiniz.

Allahü Teala şimdiden hepinizin tuttuğu ve tutacağı oruçları ulu katında kabul etsin.

Kastamonu İmsakiyesi 2021​

kastamonu imsakiye


Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Kastamonu için Bayram Namazı vakti : 06:02

Yukarıdaki saatler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sitesinden elde edilmiştir.

İftar Duası
iftar duası
 
Son düzenleme:

Benzer Konular

Üst