Kaş kaldırma ameliyatı nasıl yapılır?

deep Harbi Aktif Üye
Kaş kaldırma ameliyatı nasıl yapılır? Kaş estetiği

Estetik kaş kaldırma ameliyatı ile kaşların konumundan kaynaklanan olumsuz ifade giderilir, estetik olarak daha canlı, daha genç, daha kendinden emin görünüm kazandırılır.

Estetik kaş kaldırma operasyonu, tek başına ya da estetik üst yüz ya da estetik alın germe ameliyatının içinde, göz kapağı estetiği ameliyatı ile bir arada uygulanabilir. Kaşlarda sarkıklığı ve düşüklüğü olan hastalarda estetik alın germe ( estetik üst yüz germe ameliyatı ) daha uygun bir seçenektir. Kaşlarda herhangi bir sarkma olmayıp kenarlarının kalkması arzu edildiğinde estetik alın germe ameliyatını uygulamaya gerek yoktur, tek başına kaş kaldırma ameliyatı yeterli olur.

Tek başına estetik kaş askılama ameliyatı için hastanede kalmanıza gerek yoktur, aynı gün evinize dönebilirsiniz. Ben genelde kaş kaldırma ameliyatını lokal anestezi altında uyguluyorum, başka bir ameliyat daha yapılacağı durumlarda ya da sizin özel olarak tercihiniz halinde genel anestezi de yapılabilir. Ben, kaş kaldırma ameliyatında, kaşların kaldırılmasını istediğimiz doğrultu üzerinde saçların içinden birkaç cm. lik kesi içinden girerek kaşların altındaki dokuları serbestleştirerek yukarıya doğru gerdiriyorum. Ameliyatın ardından rahatsızlık verecek derecede ağrı olmaz, günlük hayatınıza hemen dönebilirsiniz. Ameliyattan 2 gün sonra banyo yapabilirsiniz. Kendi kendine eriyen dikiş kullandığım için dikişleri aldırma zahmeti ve stresi çekmezsiniz. Ameliyatı, saçlı deri içinden girerek yaptığım için birkaç cm. lik izler saçların içinde gizli kalıyor ve dışarıdan bakıldığında görünmüyor.

Estetik kaş kaldırma ameliyatı ile daha genç bir görünüm, daha canlı ve etkileyici bakışlar kazanıyorsunuz.