Kartopu' operasyonunda 13 tutuklama

_MeçHuL_ [..вιя NΣFΣS нυzυя..]
Kartopu' operasyonunda 13 tutuklama

Gaziantep'te kasa hırsızlarına yönelik yapılan 'Kartopu' operasyonuyla şebeke lideri ve gece bekçisinin de aralarında bulunduğu 13 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi. Edinilen bilgiye göre Gaziantep KÜSGET Bölgesi ve bazı mahallelerde sık sık iş yeri ve ev hırsızlıklarının meydana gelmesi üzerine Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri inceleme başlatmış ve tespit edilen şebekeye yönelik 'Kar topu' operasyonu düzenlemişti. Operasyonda gözaltına alınan ve şebeke üyesi olduğu tespit edilen 13 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Tutuklananlar arasında şebeke lideri olduğu ileri sürülen Abdulbari D. sağ kolu Cuma U., KÜSGET Bölgesi bekçisi Sinan K.'de bulunuyor.
OLAYIN GELİŞİMİ
Hırsızlık olaylarını aydınlatmak için hassas bir çalışma sürdüren polis, şebeke üyelerini 4 ay boyunca takip etti. Polis uzun süren çalışmalar neticesinde KÜSGET Bölgesi'nde görev yapan bir gece bekçisinin de aralarında bulunduğu bir şebekeyi tespit etti. Gece bekçisi tarafından sürekli bölge hakkında bilgilendirilen şebeke üyelerinin planlarını buna göre yaptıkları tespit edildi. Şebeke üyelerinin her adımını takip eden polis, hırsızlık yapılabilecek bölgedeki güvenlik kameralarını da sürekli kontrol
etti. Daha sonra uygun zamanı bekleyen polis, 'Kartopu' operasyonu için düğmeye bastı. İş yerinden çaldıkları malzemelerle kaçmaya çalışan şahıslar, kısa sürede kıskıvrak yakalandı. Şebeke üyelerinin evini ve hırsızlık mallarının saklandığı depoları daha önce tespit eden polis, şok baskınlarla şebekeyi çökertti. Yapılan baskınlarda şebekenin lideri olduğu ileri sürülen Abdulbari D., gece bekçisi Sinan K. ile birlikte toplam 17 kişi gözaltına alındı. Ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda, çeşitli çap ve
ebatlarda av tüfeği ve tabanca, bu silahlara ait çok sayıda mermi, kar maskesi, sallama tabir edilen döner bıçağı, kasa açmada kullanılan aletler, nakit para ve çalıntı olduğu tespit edilen çok sayıda malzeme ele geçirildi.
Öte yandan yapılan araştırmalar sonucu şebekenin Gaziantep, Osmaniye ve Kahramanmaraş illerinde toplam 30 ayrı iş yerinden hırsızlık yaptıkları tespit edildi.
 
Son düzenleme moderatör tarafından:

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
1B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
21B
Yanıtlar
1
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
9B
Üst