Karaman Ramazan İmsakiyesi 2021 - Karaman Sahur ve İftar Vakitleri

Karaman iftar vakti hangi saate denk geliyor? Karaman için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Karaman imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Kutlu dakikalara doğru tekradan girmek üzereyiz. Bir senedir özlem duyduğumuz sevgili sonunda şerefyab oldu. Ramazan insanları bir birine yaklaştıran bir aydır. Ramazan'ın başı merhamet, ortası mağfiret ve sonu da cehennemden kurtulma ayıdır. Allahü Teala'nın biz müslümanların üzerine farz kıldığı oruç vazifesinin mesuliyetini edâ etmek isteyen müslümanlar bu ibadetin kural ve kaidelerini iyice bilmeli ve ona göre davranmalıdır.

Oruç zamanı imsak saatinde okunan ezanla başlar. İmsak ezanından önce oruç tutmak isteyen insanların yediği yemeğin adına sahur yemeği adı verilir. Yemek yendikten sonra, imsak vakti ezan okunduktan sonra oruç için niyet edilir ve akşam ezanına dek hiç bir şey yeyip içilmez. Akşam ezanı olduğunda ise iftar yemeği yenir. Orucun açıldığı zamana iftar saati adı verilmektedir.

Bu konumuzda Karaman şehri için Diyanet İşleri Başkanlığının tespit edilen iftar ve sahur vakitlerine erişebilirsiniz.

Rabbimiz şimdiden sizlerin tuttuğu ve tutacağı oruçları ulu katında makbul etsin.

Karaman İmsakiyesi 2021​

karaman imsakiye


Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Karaman için Bayram Namazı vakti : 06:12

Konumuzdaki saatler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın resmi sitesinden alınmıştır.

İftar Duası
iftar duası
 

Benzer Konular

Üst