Karabük Ramazan İmsakiyesi 2019 - Karabük Sahur ve İftar Vakitleri

#1
Karabük iftar vakti hangi saate denk geliyor? Karabük için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Karabük imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Feyz dolu günlere doğru yeniden kanat çırpıyoruz. Bir yıldır gelmesini istediğimiz konuk sonunda tekrar şeref buyurdu. Ramazan günleri bireyleri bir birlerine yakınlaştıran bir aydır. Ramazan'ın başı esirgeme, ortası mağfiret ve sonu da cehennem azabından kurtulma ayıdır. Cenab-ı Hakk'ın bizim üzerine şart kıldığı oruç farîzesinin sorumluluğunu îfâ etmek isteyen müslümanlar bu ibadetin rukunlarını etraflıca idrak etmeli ve bu kurallara göre hareket etmelidir.

Oruç ibadeti imsak vaktinde okunan ezanla başlar. İmsak ezanından evvel oruç tutmak isteyen mü'minlerin yediği yemeğin adına sahur yemeği denir. Yemek yendikten sonra, imsak vakti ezanla birlikte oruca niyet edilir ve akşam ezanına dek hiç bir şey yeyip içilmez. Akşam ezanı okununca ise iftar yemeği yenir. Bu vakte iftar saati denmektedir.

Sitemizin bu sayfasında Karabük kenti için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından tespit edilen iftar ve sahur saatlerine ulaşabilirsiniz.

Cenab-ı Hakk şimdiden hepimizin tuttuğu ve tutacağı oruçları ulu dergahında makbul eylesin.

Karabük İmsakiyesi 2019Mayıs'ın 6. günü yani Pazartesi gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. 29 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (31 Mayıs'ı 1 Haziran'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 4 Haziran Salı günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Karabük için Bayram Namazı vakti : 05:58

Yukarıda yer alan saat bilgisi Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sitesinden alınmıştır.

İftar Duası
 
Top