Kapak Sözler.. Anlamlı

JokeR Üye
Kapak Sözler, Anlamlı Kapak Sözler

Devamlı, şu sana kapak olsun, bu sana kapak olsun diyen arkadaş; ben kapakları almasına alırım da sen sişeleri ne yapacaksın ağa?
kapak-sozler.jpg

Bazılarının kardeşim deyişi; Bir fahişenin yapma deyişi kadar sahtedir..!

Alttan aldık yeteri kadaar bundan sonra herkes ederii kadaar !!!

Kötü biri oldugumu söyleyenlerin hepsi; İyi niyetlerimin katilleriydi...!!!

Hayatım "Serdar Ortaç" şarkıları gibi; Hareketli ama Anlamsız...

Fazla merak etme. Bırak davul uzaktan çalsın..

Hayata küstüğüm felan yok. Sadece muhattap olmuyorum..! O kadar !

"Geçer elbet efendim… Bazısı teğet geçer, bazısı deler geçer, bazısı deşer geçer, bazısı parçalar geçer ama mutlaka geçer..."

"Defol git" desen, "Ne zaman döneyim abi" diyecek insanlar var şu hayatta..

Topuklu ayakkabı giyinince kendini fıstık gibi sanan kızlar; o topukluları çıkarınca da yer fıstığına benziyosunuz

Kendi çocuklarının yemediği halt kalmadığında görmezden gelip, sizin tek hatanızda ortalığı ayağa kaldıranlara "Akraba" denir..

Gönlü yeten sever, cesareti olan söyler, saygısı olan dinler, anlayışı olan bekler...

Eşeğin eşeklik yapması; eşeğin adamlığıdır! Adamın eşeklik yapmasıdır asıl eşeklik olan...

Sahte dost “Sabun” gibidir; Elini yüzünü temizler ayağını kaydırır.

Nankör insan, her şeyin fiyatını bilen fakat hiçbir şeyin değerini bilmeyen kimsedir.

İnsanların kötü olduklarını görmek beni şaşırtmıyor, ama bu yüzden hiç utanmadıklarını görünce hayretler içerisinde kalıyorum.

Yüksekten düşenin parçası bulunur da, gönülden düşenin parçası bulunmaz (Hz.Mevlana)

İt diye aşağılanan hayvanın dostluğu; dost sandığınız insanların hayvanlığından daha iyidir.

Bazılarını affedecek kadar olgun, ama tekrar güvenecek kadar aptal değilim.

Tilkiyi canından eden parlak postudur, İnsanı canından eden Kahpe Dostudur..!

Ayaküstü sohbet ediyorduk; 'şuanda nerede olmak isterdin?' dedi; 'Umurunda' dedim... Sustuk...

Neymiş efendim kırılmış.. Ben geldiğimde çatlaktın zaten. Bana b.k atma lütfen.

Beni soğuk bulanlar, ısıtamayanlardı!

Overlok makinası bile ayağıma geliyorken; sen neyin tribindesin?

Kadının önüne Dünya'yı sersen; ”-Şu tarafa sersek daha iyi olmaz mıydı?'” der.

Kendini çok yükseklerde görenlere gülüp geçiyorum. Eğilipte inemiyorum seviyelerine haberleri yok.

Adam olana saygım sonsuz, ama kıvırana para takarım.

Hayvanlarla ugraşak vaktim olsaydı; veteriner olur seni tedavi ederdim.

Seninle ben bir çaydanlık gibiyiz; Ben üst kısmıyım, sen alt kısmı... Ben sensiz de demlenirim, ama sen bensiz ancak su kaynatırsın.

Kabiliyetsiz olmak kusur değilmiş, kusur karaktersiz olmaktaymış.

Bize diyorlar biz bu yollardan geçtik, bilmiyorlar ki biz bu yollardan vazgeçtik.

Haklısın sıfırın gücü yoktur ama dikkat et sıfırın kaybedecek bir şeyi de yoktur.

İnsanlar vardır sevgiye layıktır, insanlar vardır sevginin en yücesini versen yinede aşağılıktır.

Bana yol vermeden önce sana verdiğim yollarda yürümesini öğren.

Üflediğim anda söneceksin, beni sadece rüyanda göreceksin. Emin ol en mutlu günümde, en arka sıradan izliyeceksin.

Benim sürdüğüm hayatın geri vitesi yok. Geçmişimi sadece dikiz aynasından seyrediyorum.

Kendimi ne zaman nokta kadar küçük hissetsem, anlamlı bir cümlenin sonunda buluyorum kendimi.

Adamın dibi değil karekökü bile olsan, bir kadının ne istediğini anlamıyorsan zıkkımın kökü kadarsındır.

Biz ne ateşler gördük suyu görünce korkan, rüzgarı görünce cesaret alan, her ikisi de gidince kendi kendine sönen!

Yazmak tarzım değil, ben sadece çizerim!

"Kiminle güldüğünü unutabilirsin; ama kiminle ağladığını asla."

Bu kadar iyi niyetli olmayın; Çünkü en yakın bildiğiniz vefasız çıkabilir ve sizi düşmanlarınız değil de, dostlarınız yıkabilir…"

Sana değer verdiğim kadar bana değer vermezsen, seni siler atarım. Herkesin sabrının bir sonu var.

"Seni tanıyamıyorum artık.." derken ne kadar da haklıydın...Çünkü ben de seni tanıdıktan sonra kendime hiç rastlamadım...

“Dikkat et; “Ama”larla beni kaybettin, “keşke”lerle kendini mahvedeceksin.”

İnsan ulaşamadığı her şeyin delisi, ulastığı herşeyin de nankörüdür.

Vücuduma zarar veren alışkanlıklarımı terk etmem lâzım.. Seni mesela..

"İzin verdiğim kadar bilebilirsin beni, gerisi sadece zannettiklerindir."

“Sen bilmezsin. O bilmez. Hiç kimse bilmez, bilemez. Hatta ben bile. Bir tek paşa gönlüm bilir.”

Bazı insanlar bulutlar gibidir, kaybolduklarında daha aydınlık bir gün olur.