Kanal D HD Frekans

Ömer
Yönetici
Kanal D HD Frekansı

Türkiye'nin özel televizyonlara geçmesinin ardından bir çok kanal kuruldu. Kanal D'de bunlardan biriydi. 1993 yılının Aralık ayının 16. günü yayın hayatına başlayan Kanal D'nin kurucuları Ayhan Şahenk ve Aydın Doğan'dır.

Doğan Medya grubunun lokomotif yayın kuruluşu olan Kanal D bu zamana kadar bir çok film, yarışma programı, gece şovu ve siyasi program ile birlikte özellikle AB grubunun en çok izlediği kanal ünvanını almıştır. 32. Gün gibi efsane bir program yıllarca Mehmet Ali Birand'ın sunumu ile ekranlardaydı. Kanal D'nin kendi iç yapımı yarışma programları ve dizileri de çok ses getiren ve de reyting rekorları kıran dizileridir.

Kanal D'nin 32. Gün programı gibi fenomen olan ve halen devam eden bir programı da Beyaz Show'dur. Beyazıt Öztürk'ün sunduğu program 1996'dan beri her Cuma günü ekranlarımıza geliyor.

Kanal D'nin yüksek çözünürlük ile yayın yapan kanalı Kanal D HD, Doğan Grubu tarafından kurulan D-Smart dijital platformunda 1 Eylül 2008'den bu yane HD kalitesinde yayın yapıyor.

Türksat 4A'nın devreye girmesiyle 18 Eylül 2014 günü şifresiz yayına başladı. Ancak ilerleyen günlerde alınan bir karar ile sadece paralı platformlarda yayın yapmayı tercih ederek HD kanalı şifrelediler.

Kanal D HD şu an yalnızca Dsmart ve Digitürk üzerinden ücretli olarak izlenebilmektedir.

Kanal D HD Uydu Frekans Bilgileri
kanal-d-hd-frekans.jpg

FrekansPolarizasyonSembol OranıFECModülasyonUydu
12245 MHzHorizontal (Yatay)275005/6DVB-S2 8PSKTürksat 4A
Kanal D HD'nin yayın yaptığı diğer platformlar
PlatformKanal Sırası
Digitürk324. Kanal
D-Smart22. Kanal
 
deep Harbi Aktif Üye
yayını şifreli verince başınız göğe mi eriyor arkadaş? trt ve atv hd kanallarını şifresiz yayınlıyor, noluyor bişey mi kaybediyorlar? hayır sizden daha çok reklam alıyorlar, gizlemeye devam edin bakalım.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
10B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
175B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
19B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
79B
Üst