Kanal 7 Frekans

Ömer
Yönetici
Kanal 7 Frekansı

1994 yılının Temmuz ayının son günlerinde yayın hayatına başlayan Kanal 7 Yeni Dünya Medya Grubu'nun bir kanalıdır. Ulusal çapta yayın yapan Kanal 7 dini programların yanı sıra, gündüz kuşağı yayınları ve siyasi programları ile dikkat çekiyor.

Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan'ın konuk olduğu Cuma Sohbetleri, Prof. Dr. Cevat Akşit'in dini soruları cevapladığı Hayat Dersleri kanalın en çok izlenen dini programlarıdır.

Bununla beraber Kanal 7'nin siyaset dünyasında yankı uyandıran İskele Sancak programı ve Kanal 7 Ana Haber programı da kanalın iddialı yapımlarından. Kanal 7 Ana Haber programının ardından her gün gazeteci yazar Fehmi Koru gündemi yorumluyor.

Alternatif tıp yöntemlerinin anlatıldığı Dr. Feridun Kunak Show ise dikkat çeken farklı yapımlardan birisi. Elif isimli bir günlük dizinin yayınladığı Kanal 7 dizi bakımından diğer ulusal kanallara göre daha az dizisi bulunan bir kanal. Genellikle eski dizilerin yanında, Kemal Sunal ve Cüneyt Arkın filmlerine kanala baktığımızda denk gelebiliyoruz.

Türksat 4A'nın hizmete girmesinin ardından Kanal 7 ayrıca HD kanalı ile uydudan ve diğer platformlardan yayın yapmaktadır.

Kanal 7 Uydu Frekans Bilgileri
kanal-7-frekans.jpg

FrekansPolarizasyonSembol OranıFECKapsam
12095Yatay (H)48005/6Doğu
Kanal 7'nin yayın yaptığı diğer platformlar
PlatformKanal Sırası
Digitürk34. Kanal
D-Smart27. Kanal
Teledünya27. Kanal
Tivibu28. Kanal
 

Benzer Konular

Yanıtlar
1
Görüntülenme
14B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
18B
Türksat TV8 Frekansı
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
18B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
10B
Üst